Сьогодні всі говорять про самовідданість керівників комунального підприємства „Віноблагроліс”, які на свій страх і ризик кинули в цей парк людей і вихопили буквально з рук смерті перлину садово-паркового мистецтва.
Всупереч, до речі, позиції вождів обласної екологічної служби, які вважали, що все у цьому і подібних парках має перебувати під забороною недоторканності. Тим часом, навіть елементарна логіка підказує, що з нічого ніщо не народжується, за шлагбаумами загорож мусить панувати розумна людська діяльність.
Парк графині Бенет врятовано, розчищено, перетворено в місце відпочинку і паломництва туристів. Поновлено доріжки, стежки, клумби, квітники, розсадники, ожило плесо однієї водойми з білими і чорними лебедями, є зоологічний куточок із страусами, повсюди – лавиці і альтанки, на зручний готель перетворено колишню садибу управителя, знайшлося місце навіть для дерев’яної колиби з мангалом. До речі, в екзотичній цій колибі і відбувалася нарада голів районних і сільських рад тих територіальних громад, де є занедбані і забуті колишні панські садиби і парки. Таких об’єктів у нашій області понад 350.
Нараду проводив заступник голови обласної ради С.С. Нешик. Завдання полягає в тому, щоб негайно і заново за допомогою громадськості провести інвентаризацію цього садово-паркового господарства, визначити межі, поставити все на облік і заходитися наводити порядок. Ну, якщо не такий достоту, як в Благодатному під Томашполем, де – парк легендарної графині, а поки що хоча б елементарний.
Генеральний директор фірми „Вінницяоблагроліс” М.Л. Вдовцов вважає, що ще до кінця року в цих стародавніх парках під опікою відповідальних екологів можна здійснити найнеобхідніші санітарні рубки. Не буде також проблем з коштами – їх цілком достатньо на рахунках обласного фонду охорони навколишнього середовища – надто довго ці кошти нагромаджувались і ефективно не використовувались.
Вінниччина має стати весною відродження заповідних і культурних об’єктів рідної природи.
Іван ВОЛОШЕНЮК.