Стаття 335 ЦК України передбачає взяття на облік об'єкта нерухомого майна, яке є безхазяйним органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування. Пункт 3.11 Тимчасового положення встановлює: безхазяйне нерухоме майно береться на облік БТІ за місцезнаходженням нерухомого майна за заявою відповідного органу місцевого самоврядування. При цьому у відповідному розділі Реєстру прав робиться відмітка "Безхазяйне".
Про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна органу місцевого самоврядування видається інформаційна довідка з Реєстру прав на бланку відповідного БТІ.
2. Чи можливо надати витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно на запит адвоката?
Ні. Тимчасовим положенням у п.5.12 передбачено лише державні органи та посадові особи, які можуть отримати витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно, якщо він зроблений у встановленому Законом порядку.
3. Чи надається право переважної покупки при продажу частки в спільній частковій власності при продажу частки з аукціонних та біржових торгів?
При продажу одному із співвласників належної йому частки сторонній особі інші учасники спільної часткової власності мають право переважної купівлі за ціною, оголошеною для продажу, і за інших умов, крім випадку продажу з публічних торгів (ст.362 Цивільного кодексу України).
4. Чи можливо оформити право власності з видачею свідоцтва на погреби, вириті приватним засобом мешканцями багатоповерхових будинків в житлових кварталах?
Ні. Даний об'єкт не підлягає реєстрації та оформленню свідоцтва про право власності на об'єкт нерухомості, оскільки погреби не є об'єктом нерухомості (ст.181 Цивільного кодексу України та п.1.6 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно).