До найбільш характерних способів шахрайства належать: вчинення різних угод щодо рухомого і нерухомого майна, коли потерпілому передається фальсифікований товар або предмети гіршої якості, або ж предметом угоди виступають фіктивні предмети, які не існують в об'єктивній реальності. Обман чи зловживання довірою при шахрайстві застосовуються злочинцем з метою викликати у потерпілого впевненість про вигідність передачі йому майна.
За 9 місяців нинішнього року в районі (здебільшого у селах) зареєстровано 11 фактів шахрайства, з них 5 залишаються нерозкритими, що унеможливлює відшкодування завданих збитків потерпілим. Здебільшого шахрайськими діями займаються особи циганської національності (8 з 11 випадків). При цьому використовуються різноманітні способи шахрайських дій. Найпоширеніші приводи зайти до володіння громадян з метою в подальшому заволодіти належним їм майном – ворожіння, гадання та продаж різних речей.
Так, в лютому 2006 р. громадянка Б. шляхом обману заволоділа майном однієї із жительок с. В. Киріївки, продавши їй вироби з жовтого металу, видаючи їх за золоті, чим заподіяла шкоду на суму 1160 грн. У травні в с.
Яланці жінки циганської національності під приводом ворожіння шахрайським шляхом заволоділи грошима місцевого жителя на загальну суму 4000 грн. У червні в с.
Глинському дві жінки циганської національності обманним шляхом заволоділи грошима жителів села в сумі 7650 грн. та 1400 доларів США. Загалом з початку року шахрайськими діями жителям району завдано матеріальних збитків на загальну суму 36 тис. 492 грн.
Громадянам необхідно бути більш обачними і по можливості не контактувати з особами циганської національності, які, на їх думку, мають намір заволодіти їхніми грошима чи майном. Також про всіх підозрілих осіб, які, можливо, будуть приходити з пропозиціями погадати чи продати якісь речі, просимо повідомляти до районного відділу міліції, адже злочину набагато легше запобігти, ніж потім розкривати.
Євген ПОГРЕБНЯК,
старший інспектор
по роботі з населенням
і громадськими
формуваннями РВ МВС.