Працюють 2 ДЮСШ, в яких займаються понад 800 учнів у секціях з греко-римської і вільної боротьби, футболу, волейболу, веслування на байдарках і каное, легкої атлетики, стрільби, боксу.
Представництво в турнірі з шашок "Бершадська нива" вийшло за межі нашої області і включено в республіканський календар спортивно-масової роботи. На ці змагання щорічно приїжджають кращі спортсмени області і України. Традиційним стало проведення обласних турнірів пам'яті Бориса Булки з боротьби, футболу на призи клубу "Шкіряний м'яч", чемпіонату і першості зі стендової стрільби, змагань з боксу на призи газети "Бершадський край".
Городковий спорт протягом останніх років занепав, оскільки фінансування обмежено. Саме тому багато залежить від спонсорів. Серед них – наш земляк, спортсмен Анатолій Телятников, який збудував у
Ставках сучасний спортивний комплекс для проведення змагань з різних видів спорту. На базі цього комплексу проведено три чемпіонати України з городкового спорту в закритих приміщеннях, де беруть участь найсильніші спортсмени країни – чемпіони світу і Європи. Цього року А.В. Телятников став чемпіоном і рекордсменом світу.
На належному рівні проводяться районні змагання з різних видів спорту. Найактивнішими і найстабільнішими визнано колективи фізкультури сіл
Війтівки,
Флорино,
Маньківки,
Красносілки,
Джулинки, спиртзаводу. Погіршилася робота з фізичної культури в КФК с.
Сумівки,
Баланівки,
Лісничого,
Михайлівки.
Останнім часом прогресує такий вид спорту, як веслування на байдарках і каное. Вихованці тренера Л.А. Пугач неодноразово ставали переможцями обласних і Всеукраїнських змагань. Двом її підопічним присвоєно звання майстра спорту України. А нещодавно наша землячка Наталія Бурнос стала шостою на чемпіонаті Європи з веслування.
Для розвитку бершадського футболу і забезпечення його власними кадрами було вирішено на базі ЗОШ №3 створити спортивний інтернат для підготовки юних футболістів. Два роки тому тут збудовано стандартний ігровий майданчик зі штучним покриттям. Результати не заставили себе чекати. Юнаки 1991 р. народження стали чемпіонами України, а юні спортсмени 1993 р. народження гідно виступили у фіналі Всеукраїнських змагань на призи клубу "Шкіряний м'яч".
Сьогодні завдяки ентузіазму і підтримці директора Бершадської ЗОШ №3 В.В. Оніщенка в районі розвивається дитячий футбол. Однак загальна ситуація нестабільна і гарантувати, що так буде постійно, важко.
Збірні команди району брали участь в обласних змаганнях з веслування на байдарках і каное, шашок, волейболу, футболу, баскетболу, боротьби, боксу, стрільби. Відбулась друга обласна спартакіада сільрад, де Шляхівська
сільська рада посіла І загальнокомандне місце. За підсумками ІV літніх юнацьких спортивних ігор області серед збірних команд районів першої групи Бершадщина займає друге загальнокомандне місце.
Відзначаючи досягнуте та високо оцінюючи внесок фахівців сфери, які попри різні негаразди демонструють високий професіоналізм та відданість справі, слід зазначити, що рівень розвитку фізичної культури і спорту в багатьох вимірах ще не задовольняє наше суспільство.
Низький рівень оздоровчої рухової активності населення стримує підвищення життєдіяльності систем і функцій організму людини – фундаменту профілактики захворювань. Різко прогресують у підростаючого покоління хронічні ревматичні хвороби серця, гіпертонія, неврози, артрити, сколіози, ожиріння тощо. Ситуація загострюється через зростаючу популярність у дитячому та молодіжному середовищі привабливих видів нефізичної діяльності (ігрові автомати, комп'ютерні ігри тощо).
Для нашого суспільства через відсутність традицій здорового та активного дозвілля гострою проблемою залишається широке розповсюдження тютюнопаління, зловживання алкоголем, вживання наркотичних засобів, психотропних та одурманюючих речовин. Найбільш відчутним є питання недостатнього фінансування підготовки та участі збірних команд району у найперспективніших змаганнях та проведення масштабних спортивних заходів в області.
Викликає стурбованість критичний стан сільських фізкультурно-спортивних баз, гімнастичних майданчиків, футбольних полів, які раніше перебували на балансі КСП.
Найбільш ефективною формою фізкультурно-масової роботи в сучасних умовах господарювання є спортивний клуб. В Красносільській та Маньківській сільських радах уже створено такі клуби, а в
Шляховій,
М'якоході,
Війтівці введено інструкторів по спорту при сільських радах.
Напередодні свята хочеться відзначити тренерів Л.А. Пугач, С.П. Коваль, Л.Г. Голуб, без яких всі досягнення неможливі, а також учителів фізкультури В.І. Причка, Н.В. Сировець, В.В. Борисенка, В.М. Івашківського, С.І. Байдалюка, Д.І. Цимбала, М.Ф. Кравчука та інших, серед інструкторів – В.О. Прибилу і В.В. Карманчука.
Щиро і сердечно вітаємо усіх жителів району, особливо ветеранів спорту, зі святом.
Сергій СИРОВЕЦЬ,
головний спеціаліст
відділу у справах сім'ї,
молоді та спорту РДА.