Мало хто з народних обранців 5 скликання брав більш активну участь в роботі найвищого законодавчого органу – Іван Миколайович 140 разів виступав при обговоренні різних питань, висловлював пропозиції. Це не так просто, як може здатися на перший погляд, адже до виступу потрібно серйозно готуватися, наводити переконливі аргументи. 62 законопроекти подав Іван Миколайович на розгляд депутатам. Серед них закони про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімальної зарплати на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, про захист прав онкологічних хворих в Україні та виконання державної програми "Онкологія", про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва, про оздоровлення та відпочинок дітей та багато інших.
До речі, жоден з поданих законопроектів не відхилено, 21 – стали законами, 4 – не підтримані, решта – в процесі розгляду. А ще І.М. Бондарчук подав 12 депутатських запитів, 880 звернень до різних інстанцій. Закони соціального характеру, зізнається Іван Миколайович, приймаються дуже важко.
Окрім цього, народний депутат І.М. Бондарчук розглянув понад 700 звернень до нього особисто і більше півтори тисячі – як до голови комітету Верховної Ради України. Іван Миколайович провів 28 прийомів (у Вінниці щомісяця), на яких побувало 1100 громадян, особисто надав допомогу трьом десяткам людей.
Сьогодні, на думку народного депутата, важко говорити про якісь здобутки, адже програма кожного обранця розрахована на п'ять років, а пройшов лише рік і який рік. Нормально працювати не було можливості, багато часу займали процедурні питання.
– Однак, – переконаний І.М. Бондарчук, – нам вдалося зберегти Верховну Раду і, що теж важливо, продовжити мораторій на торгівлю землею сільськогосподарського призначення.
Після звіту Іван Миколайович відповів на запитання присутніх і провів особистий прийом громадян. До народного депутата з проблемами пенсійного забезпечення, працевлаштування, надання допомоги на лікування та іншими звернулося більше десяти громадян.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.