Основними об’єктами уваги керівництва району були ФАПи, амбулаторії ЗПСМ, загальноосвітні школи, дитячі садочки. Зокрема цікавився очільник району можливістю перенесення ФАПу у с. Теофилівці до приміщення сільського клубу, оскільки попереднє перебуває в аварійному стані. Основними завданнями, які визначив голова райдержадміністрації, є: облаштування входу козирком та плиткою, водозабезпечення, електрозабезпечення та його облік, облаштування внутрішньої вбиральні, умивальника та водовідведення.
Також потрібно перевірити систему опалення, здійснити монтаж двох дверей, виготовлення та монтаж вікон. І, насамкінець, провести косметичний ремонт.
«Ми маємо створити необхідні сучасні умови для людей, які приходитимуть за допомогою до лікаря, – наголосив М.Бурлака. – В рамках реформування медичної галузі, жителі повинні відчути покращення в реальному житті, а не почути по телебаченню та радіо». Відвідав голова райдержадміністрації і Шляхівську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, на базі якої нещодавно відкрито пункт швидкої медичної допомоги. Зі слів завідувача ЗПСМ Богдана Волчастого, з появою пункту швидкої допомоги, ситуація щодо надання допомоги хворим значно покращилася.
«Адже ніколи ми не мали у своєму розпорядженні аж два автомобілі, – каже Богдан Ярославович, – один із яких може відвезти лікаря додому до хворого, а інший тим часом привезти до амбулаторії за потребою. Також є необхідні медичні препарати для надання швидкої допомоги. Хоча нам і залишили 10 ліжок денного стаціонару, є певна кількість людей похилого віку, які потребують цілодобового перебування у медичному закладі».
Про створення належних умов на ФАПі с. Завітного йшла мова в плані забезпечен - ня водопостачання та облаштування самого приміщення.
Жителями Завітного піднімалося питання про розрахунки за молоко заготовачем Тульчинського молокозаводу, який здійснює забір молока у населення. Укладено відповідні угоди населення із заготовачем, але люди не мають розрахункових книжок на руках, занижується відсоток жирності молока. Головою райдержадміністрації було дано доручення начальнику управління агропромислового розвитку В.П. Бондарині бути присутнім вранці 11 липня під час забору молока та з’ясувати ситуацію на місці. «Люди, які тяжко працюють та утримують ВРХ, повинні отримувати необхідну оплату, адже у багатьох із них це спосіб виживання, – сказав М.Бурлака.– Розраховуватись із населенням потрібно згідно з вимогами та необхідною документацією, і вчасно…».
Також побував М.Бурлака на полі, де триває жнивна кампанія по збиранню врожаю ріпаку.
Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату РДА.