Перед початком розгляду питань порядку денного учасники засідання вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих, які відстоювали цілісність і суверенітет нашої держави та свободу слова наших громадян.
Першим із розглянутих питань було запровадження енергозберігаючих технологій у закладах соціальної сфери територіальних громад району.
З цього питання інформував начальник відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та цивільного захисту райдержадміністрації Олександр Письменюк. Він охарактеризував стан впровадження енерго - зберігаючих технологій у районі, підкресливши, що закладами соціальної сфери району скорочено споживання газу завдяки заміні у закладах бюджетної сфери газових котлів на такі, що працюють на альтернативних видах палива, а також завдяки заходам із утеплення будівель: заміні вікон, утепленню фасадів тощо.
Також виступили начальник відділу освіти РДА Лідія Дзюбенко та виконуюча обов’язки головного лікаря комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Шелест. У своїх інформаціях доповідачі ознайомили присутніх із планами на майбутнє. Серед них: – переведення з газу на альтернативні види палива Чернятської ЗОШ І-ІІІ ступенів; – виведення котелень з підвальних приміщень у загальноосвітніх школах Баланівки, Бирлівки, Лісничого, Осіївки (розроблено проектно-кошторисну документацію); – будівництво автономної котельні Бершадської ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів; – проведення капітального ремонту системи опалення в ДНЗ «Сонечко» у Чернятці шляхом заміни пічного опалення на водяне; – реалізація проекту «Енергозберігаючі технології» в ДНЗ «Веселка» у Шляховій (перекриття даху, підготовка стяжки під теплу підлогу в групових кімнатах, реконструкція системи опалення, встановлення металопластикових вікон (44) та трьох дверей); – ремонт системи водяного опалення в Шляхівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини; – заміна вхідних дверей у Голдашівському ФАПі та заміна 3 дверей і 2 вікон у Лісниченському ФАПі; – придбання і встановлення терморегуляторів на твердопаливні котли в Баланівській, Війтівській, М’якохідській, Сумівській, Тернівській, Чернятській, Яланецькій амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, Поташнянському ФАПі.
В обговоренні взяли участь: директор ДП «Бершадський лісгосп» Микола Краснєєв і директор Бершадського комунального підприємства «Бершадський «Райагроліс» Володимир Шатковський, Джулинський сільський голова Петро Швець, Осіївський сільський голова Віктор Соколюк, Дяківський сільський голова Юрій Джус, Устянський сільський голова Володимир Фіщук.
Михайло Бурлака, підсумовуючи обговорення, сказав, що виконання заходів з енергозбереження в закладах бюджетної сфери є дуже актуальним. Певні успіхи ми уже маємо. Аналіз використання теплоенергетичних ресурсів є підтвердженням цьому. Постійна робота в цьому напрямку забезпечує не тільки економію коштів, а й створює належні якісні умови як для роботи, так і для організації відповідних громадських заходів. Без всякого перебільшення – ми намагаємося ефективно використовувати наявний бюджетний ресурс, щоденно робимо належні господарські кроки. Разом із тим, щоденно переконуємося: скільки ще необхідно зробити, щоб досягнути поставленої мети, більшого успіху. Потрібно масштабніше впроваджувати заходи з використання наших місцевих ресурсів– енергію води, сонця, продуктів лісів і решток при вирощуванні сільськогосподарсь кої продукції та багато інших напрямків.
Тож своїм рішенням координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради рекомендувала райдержадміністрації розробити і подати на розгляд сесії районної ради проект програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Бершадському районі на 2016-2020 роки, залучивши до розробки проекту програми представників органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій з метою врахування позицій усіх зацікавлених сторін.
Про підготовку та відзначення у районі 25-ої річниці Незалежності України проінформувала головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Тетяна Тиворська. Вона наголосила на тому, що основною ідеєю заходів є консолідація суспільства навколо ідей державності та соборності України, виховання громадян у дусі патріотизму та поваги до своєї держави, гідного вшанування подвигу всіх борців за волю та незалежність держави у різні часи. Ознайомила присутніх з Указом Президента «Про відзначення 25-ої річниці Незалежності України» та зазначила, що видано розпорядження голови райдержадміністрації про утворення організаційного комітету та затвердження плану заходів.
Тетяна Павлівна зазначила, що основне святкування ювілейної дати відбудеться 24 серпня. Проте вже зараз окреслено комплекс заходів, які розпочалися та будуть проводиться на теренах району з нагоди 25-річчя незалежності. За її словами, в районі проведено районний фестиваль-огляд мистецьких колективів і майстрів народної творчості «Рідна Україно, в піснях до тебе лину», в рамках якого звітували клубні установи (за проведення цього заходу щирі слова подяки міському, сільським головам та учасникам художньої самодіяльності, майстрам народної творчості за активну участь у фестивалі, популяризації та збереженні української культури). В бібліотеках Бершадщини відбуваються заходи під назвою «З Україною в серці», також буде проведено низку фестивальних заходів.
За результатами засідання члени координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради прийняли відповідні рішення.
Із сайту Бершадської районної ради.