На знімках: виступає сільський голова М.В. Швабський.
Минулого тижня з метою спільного напрацювання алгоритму конкретних дій для поліпшення ситуації, забезпечення позитивної динаміки соціально-економічного розвитку територіальних громад голова райдержадміністрації М.Г. Бурлака за участю своїх заступників, заступника голови районної ради В.С. Бондаренка, начальників окремих управлінь та відділів РДА, районних служб розпочав співбесіди з сільськими головами, секретарями, землевпорядниками, бухгалтерами сільських рад, а також з керівниками сільгоспформувань, які діють на території відповідних рад.
– У районі вперше проводяться зустрічі в такому форматі, – підкреслив Михайло Григорович. – Нам потрібно почути один одного, об’єднати зусилля, спільно сформувати план дій і активізувати роботу щодо покращення економічної ситуації в районі та життя людей.
Спочатку співбесіди було проведено з представниками Серединської, Серебрійської, Тернівської, Дяківської, Шляхівської, Тирлівської, наступного дня – Чернятської, Джулинської, Ставківської, Устянської, Великокиріївської, згодом – інших територіальних громад.
Зважаючи на те, що заступники голови райдержадміністрації та заступник голови районної ради за цей час побували практично в кожному населеному пункті, на місці вивчали стан справ, тож саме вони і характеризували розвиток громад, вказували на наявні резерви та проблеми, пропонували шляхи вирішення проблемних питань. Звісно, для багатьох територіальних громад чимало проблем є спільними, зокрема, необхідність проведення ремонту закладів культури, освіти, охорони здоров’я, ремонту доріг, облаштування вуличного освітлення, впорядкування сміттєзвалищ та під’їзних шляхів до них, а також постійно діючих ярмарків тощо. В окремих населених пунктах відсутні аптеки, заклади побуту, малорозвинена мережа підприємницьких структур.
Безперечно, для більш динамічного розвитку територіальних громад потрібні значні кошти. Начальники відповідних відділів та управлінь РДА, районних служб вказували на резерви додаткових надходжень до місцевого бюджету, давали слушні пропозиції, рекомендували брати участь в різних конкурсах проектів і програм розвитку місцевого самоврядування.
До вирішення питань соціального розвитку територіальних громад необхідно активніше, наголошувалося на співбесідах, залучати роботодавців, укладати соціальні угоди між органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання. Мова йшла також про необхідність укладання угод між заготівельниками молока та населенням. Особливу увагу голова РДА акцентував на питаннях легалізації робочих місць та підвищення рівня заробітної плати для зайнятих у сільському господарстві, проведення робіт з благоустрою тощо.
На вирішення окремих проблемних питань у територіальних громадах керівництвом встановлено стислі терміни, адже незабаром району звітувати перед областю. У квітні робочі групи знову відвідуватимуть територіальні громади і перевірятимуть усунення вказаних недоліків.
Загалом співбесіди проходять у діловій, доброзичливій атмосфері. Вони виявилися предметними і результативними, адже під час їх проведення визначаються основні заходи на найближчу перспективу, які ефективно впливатимуть на розвиток громад, покращуватимуть рівень життя мешканців сіл.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ