Fridge magnet wooden gears

Іван Мовчан: «Влада сприятиме укладанню прямих угод між селянами та молокопереробними підприємствами»

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Жовтня 2012, 23:10

Для Вінниччини пріоритетними завжди були сільське господарство та переробна промисловість. Із розвитком цих галузей відроджується мальовниче подільське село.

Іван Михайлович Мовчан пройшов тривалу школу господарника, очолював велику багатопрофільну компанію і чудово відчуває недоліки та переваги, перспективу та складнощі аграрного виробництва. Він є членом владної команди, яка протягом двох років доводила, що ефективно працює. Інтерв’ю із заступником голови облдержадміністрації, заступником голови ВОО Партії регіонів не стільки про перебіг виборчого процесу, як про справи, яким Іван Михайлович приділяє щоденно найбільше часу.

«Деяких заготівельників мусимо лишати без роботи. Ми підрахували, що в «тіні» обертається величезний капітал» – Іване Михайловичу, хоча Ви є кандидатом у народні депутати за списком Партії регіонів, припустимо, що після 28 жовтня не отримаєте статус парламентаря та залишитесь працювати на Вінниччині, де тема молочної галузі для області залишається найбільш болючою. Є остаточно невирішеним конфлікт між населенням, яке здає молоко, та переробниками. Що влада робитиме, аби подолати протиріччя?

– Протягом цього року ми послідовно відпрацьовуємо алгоритм взаємовідносин молокозаводів і молокоздавачів. На сьогодні можу впевнено казати, що бачимо, хто «каламутить воду» у кожному районі, іншими словами, вирахували «програмістів» непорозумінь. Завдяки тому, що створили робочі групи, які закріплені за певною територією, вже розпочали впроваджувати відповідні владні дії, щоб максимально прибрати з ринку молока посередника, і відпрацювати прямий, прозорий алгоритм заготівлі.

У часи, коли ситуацією керували посередники, на ринку царював хаос. Вони залишали собі від 30 до 60 копійок зі зданого людьми літра. Погодьтесь, по області загалом це величезні кошти, їх по суті роками відбирали у селян. Окрім цього є тенденції європейського ринку, з якими треба рахуватися. На початку року пропозиція молока переважала попит. Скажімо, селяни пропонували 100 літрів, а для переробки достатньо лише 75-ти. Якщо є надлишок, переробник знижує закупівельну ціну. І влада не мала права за таких умов «тиснути» на підприємства, оскільки підвищення вартості сировини привело б до їх банкрутства.

Ми намагалися певними адміністративними важелями і якимось твердим словом все ж таки змушувати їх у той складний період працювати, дотримуватись умов… Я абсолютно переконаний, що шлях був обраний вірний, і позитивний результат отримали всі. Неодноразово наголошував, що вінницькі селяни отримували за літр молока на 30-40 копійок більше, ніж платили у сусідніх областях. Зараз, коли обсяги пропозицій менші за попит, ми маємо діаметрально протилежні ринкові правила.

– У чому полягає мета діяльності робочих груп, організованих в кожному районі?

– У практичній допомозі та реагуванні. Деяких заготівельників мусимо лишати без роботи. Ми підрахували, що завдяки схемам в тіньовому обороті – величезний капітал, який дорівнює 10-20% усього ринку молока.

Саме тому подальші дії влади я бачу виключно у сприянні прямим угодам між селянами та переробними підприємствами. Бажано, з Вінниччини. Потужностей наших молокозаводів достатньо, аби переробити усе місцеве молоко.

– Чому ж тоді по нашим селам роз’їжджають заготівельники із Житомирської, Черкаської, Київської, Одеської областей?

– У них є таке бажання. Ринок вільний, обмежити «зонами впливу», тобто адміністративно поділити область між переробниками, нам забороняє законодавство.

Можу навести приклад іллінецького підприємства «Люстдорф», яке нарощує потужності, формує сировинну базу навколо себе, створює молокоприймальні пункти, відпрацьовує прозору схему заготівлі та розрахунків. І завод не боїться конкурентів. Вважаю, що іншим треба брати це підприємство за взірець. За рік-два, може три, але всі почнуть працювати за такою чіткою і прозорою схемою. Якщо так, то усе місцеве молоко перероблятиметься на існуючих в області заводах.

– Хто зацікавлений у існуванні «тіньових» схем?

– Багатьом директорам заводів, повірте мені, вигідно «користатися» ними. Крім того, в схемі були ще задіяні деякі керівники територіальних громад. Схеми формувались не за один рік, тому «нагріти руки» встигли багато хто. Але це треба ламати.

У цьому наше завдання, і голова облдержадміністрації Микола Васильович Джига постійно наголошує на необхідності створення прозорих механізмів співпраці селян із заводами. В нас є різні інспекції, повноваження яких не сповна використовувалися. Змусимо застосовувати повноваження.

«Навіть за посухи, якщо витримуєш технологію буряківництва, отримаєш прибуток» – Коли та як мають впроваджуватися проекти по великотоварному виробництву молока?

– Вони на початковій стадії.

Вже закінчилася стадія проектування, через місяць розпочнеться будівництво кількох об’єктів на 1500-2000 голів ВРХ. Зараз ми в пошуку ресурсу, достатньо великого ресурсу.

Вивчаємо пропозиції від кількох інвесторів із країн Європи, Ізраїлю. Зазначу, це проекти, які передбачають створення робочих місць, бази для заготівлі кормів, відновлення інфраструктури містечка чи села загалом тощо.

– Чи не постраждає селянин від появи за кілька років в області великих виробників молока найвищої якості?

– Ні. Є ринки збуту, і великотоварне виробництво не позначиться на дрібних господарствах.

«Оцінку кандидатам даватимуть не по галасу, а по їхнім вчинкам» – Певна частина підприємців остерігається нестабільності, що заважає вкладати кошти у вітчизняні підприємства… – Особисто в мене таких переживань немає. Нинішня влада демонструє зацікавленість у ефективних інвесторах, які сплачують податки, прозоро працюють.

Хіба не це відбувається в області останнім часом, хіба ми не створюємо комфортні умови для компаній, які приходять в регіон із конкретними пропозиціями, ідеями, коштами?.. Якщо взяти Вінницю, давайте згадаємо, наприклад, авіаційний завод.

Умовили компанію «МоторСіч» налагодити виробництво саме на вінницькому підприємстві. За останні роки будуються елеватори, птахокомплекси, ферми. Це – результат надзвичайно копіткої, послідовної і конкретної роботи владної команди. Подивіться на інші результати.

За два роки ми вивели із тіні 76 тисяч гектарів землі, повернули людям на 150 млн. грн. більше за користування паями, закупили 1819 одиниць новітньої техніки на суму 740 млн. грн. Нашим завданням і в майбутньому бачу відродження і розвиток села, створення робочих місць, впровадження новітніх технологій, розбудову інфраструктури.

– Обіймаючи посаду першого заступника голови облдержадміністрації, Ви керуєте передвиборчим штабом Партії регіонів. Чи не є це конфліктом інтересів, застосуванням адмінресурсу?

– Я жодного разу не використовував робочий час для політичної діяльності.

– Іване Михайловичу, одночасно з тим, що займаєте керівну посаду, Ви є членом Партії регіонів. Чим ближче до виборів у Верховну Раду, тим частіше лунають заяви про можливі зловживання під час голосування, підрахунку результатів. Влада забезпечить прозорі і чесні вибори?

– На мою думку, звинувачення – це частина передвиборчих технологій. Погодьтесь, люди дають оцінку кандидатам не по галасу, а по їхнім вчинкам. Як перший заступник голови ОДА, можу зазначити, що завдання влади полягає у забезпеченні прозорості. На десятках зустрічей з однопартійцями, з представниками інших політичних сил я наголошував на тому, що в період демократичних зрушень в суспільстві та державі, іншого шляху, крім суворого дотримання виборчого законодавства, не існує.

Оскільки держава сповідує європейські цінності, ми знаходимося під пильним оком світової спільноти. Саме тому у зловживаннях в першу чергу не зацікавлена влада, Партія регіонів. Щодо політичних опонентів, то вони витрачають максимум зусиль, аби когось у чомусь звинуватити, адже запропонувати виборцям власні конкретні дії не здатні.

Довідка: У вересні 2012 року продовжилось зростання закупівельних цін на молоко у Вінницькій області. Додатковим стимулом в цьому напрямку стала Постанова Кабінету Міністрів України № 807 від 22 серпня 2012 року, згідно з якою встановлено мінімальну закупівельну ціну на молоко ІІ ґатунку на рівні 2,2 грн/кг.

На сьогодні заготівля молока в області здійснюється на 539 пунктах 18 молокопереробними підприємствами області та 21 молокопереробним підприємством інших областей. Послуги з перевезення сировини (молока) здійснюють 852 транспортні засоби, зареєстровані на території Вінницької області.

З березня відповідними службами здійснено перевірку 517 пунктів прийому молока, всіх молокопереробних підприємств області, 852 автомолочних цистерн (зареєстровані у Вінницькій області).

За результатами перевірок здійснено 375 приписів за порушення ветеринарносанітарних вимог до пунктів прийому молока та за порушення правил перевезення молочної сировини піддано штрафу 233 особи на суму 23052 грн. На мікробіологічні показники досліджено 430 проб сировинного молока, з них 18 не відповідає нормативам, що складає 4,2%, на хімічні показники – 406 проб, з них нестандартних – 13 (3,2%).

У 10-ти випадках виявлено порушення санітарного законодавства, за що до адміністративної відповідальності притягнуто 14 посадових осіб Гайсинського, Вапнярського, Іллінецького, Калинівсь - кого, Літинського, Погребищенського, Піщанського, Тульчинського, в т.ч. Шпиківського та Шаргородського молокозаводів.

Починаючи з травня складено 713 протоколів про адміністративні правопорушення, в тому числі: керування спеціальним автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння – 21, незаконне переобладнання транспортного засобу – 20, керування транспортними засобами без відповідних документів – 35, технічні несправності спеціальних автомобілів – 267.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
3 фото   
<b>П’ять з половиною століть виповнилося Бершаді</b><br />З цієї нагоди 11 жовтня, в неділю, тут відбулося велике свято, на яке, крім жителів міста, приїхали численні гості,...
3 фото   
<b>Природа</b><br />
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Обіднюк Пилип Омелянович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Іван Мовчан: «Влада сприятиме укладанню прямих угод між селянами та молокопереробними підприємствами» - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення