За його словами, 2018 рік стане переломним у проведенні реформ. Очільник області окреслив головні виклики, які сьогодні ставить перед собою влада Вінниччини та держави.
2017-ий – рік продовження реформи децентралізації. Але децентралізація це не лише об’єднання територіальних громад. Перш за все, це бюджетна децентралізація. Саме вона стала найбільш вдалою частиною цієї реформи, і саме Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, за словами Валерія Коровія, є основним її ініціатором і натхненником. 2018-ий – рік продовження реформи децентралізації, а саме в частині адміністративної децентралізації та об’єднання територіальних громад. На жаль, закон про ОТГ не ідеальний, оскільки для нього не підходить ряд законодавчих актів, серед яких закони про освіту, охорону здоров’я, про територіально-адміністративний устрій. Але поряд із цим в області процес об’єднання триває, і вже на жовтень десь у двадцяти громадах відбудуться вибори: – Коли ми говоримо про саму процедуру децентралізації, її не потрібно зводити лише до добровільного об’єднання громад. Сама процедура або реформа децентралізації складається з трьох базових елементів: це бюджетна децентралізація, яка розпочалась на початку 2015 року та пов’язана із внесенням змін і доповнень до бюджетного кодексу; адміністративна децентралізація, яка була пов’язана з передачею значної частини адміністративних повноважень, що приймались на верхах, на базовий рівень. І третій напрямок – добровільне об’єднання громад.
Що стосується бюджетної децентралізації – це найбільш успішна реформа, яку в прин - ципі ми коли-небудь реалізовували в Україні. Подивіться в чому суть питання – у 2014 році доходи обласного бюджету загального фонду, за які відповідають обласна адміністрація й обласна рада, складали 41 відсоток доходів бюджету області. Це без трансфертів. У 2017 році доходи обласного бюджету вже складали всього в питомій вазі 11 відсотків! Це при тому, що в цілому доходи місцевих бюджетів зросли з 3 до 8,5 мільярда.
Це говорить про те, що величезні фінансові ресурси закумульовані на базовому рівні – сіл, селищ, містечок і особливо міст обласного значення.
Лише за вис новками казначейства, бюджети у Вінницькій області торік тримали на депозитах в органах банків 1 мільярд 700 мільйонів гривень. Це при тому, що їм надійшло по загальному фонду 8,5 мільярда. Це не означає, що кошти лежали, це загальна сума: хтось розмістив на один день, хтось – на тиждень, хтось – на три місяці... І на цьому заробляли відповідні кошти.
... І ще пригадайте 2014 рік, коли з платіжками ходили, нічого не могли перерахувати, і ніхто навіть не міг подумати, що таке буде можливо. Оце результат бюджетної децентралізації. І особлива подяка в цій частині Прем’єр-міністру Володимиру Борисовичу Гройсману, який є «хрещеним батьком» цієї реформи, не побоюсь цього слова.
Але бюджетна децентралізація показала й інші аспекти – ефективність використання цих коштів. Чому є такі, хто ефективно використав кошти, чому дехто поклав на депозит і їх не використовує?
Окремо Валерій Коровій зупинився на реформах охорони здоров’я та освіти. Говорив про плани щодо ремонту доріг в області та закликав журналістів максимально висвітлювати всі етапи реформ. Адже саме з газет і телебачення сьогодні черпає інформацію більшість населення України. Тому ЗМІ повинні максимально об’єктивно доносити інформацію про реформи, позитивні зміни, які сьогодні відбуваються в області та державі.
В Україні багато ЗМІ перебувають під контролем певних олігархічних груп, які впливають на редакційну політику.
На жаль, це призводить до формування негативної інформаційної політики, що в свою чергу досить негативно сприймається ззовні, в тому числі європейськими та світовими партнерами, відзначив Валерій Коровій.
Очільник облдержадміністрації відповів на всі запитання і запевнив, що влада сьогодні максимально відкрита та прозора у своїй діяльності: – Якщо у вас виникають запитання, я завжди готовий зустрітися з кожним із вас, поспілкуватися та відповісти на всі ваші запитання.
Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації.