Попередньо вирішено, що компенсації за знеціненими вкладами будуть виплачувати у розмірі до 1 тисячі гривень. Уже складено повний реєстр вкладників Ощадбанку. У випадку, якщо хтось не потрапив до цього реєстру, він зможе звернутися до відповідної комісії. Крім того, компенсацію можна буде отримати і за померлих вкладників. За всі процеси, пов’язані з виплатами, Президент Віктор Янукович поклав персональну відповідальність на керівників уряду і Національного банку України. В НБУ вже працює над вирішенням цього питання робоча група, яку очолив глава банку Сергій Арбузов. Саме вона повинна ретельно опрацювати питання компенсації виплат і забезпечити порядок їх проведення.
– У кожного громадянина, який отримає компенсацію, буде вибір: піти до будьякого банкомату, зняти цю тисячу і витратити, або зберегти її на вигідних умовах на своєму депозиті і отримати хороший процент, – пообіцяв Микола Азаров, Прем’єр-міністр України.
Аби зацікавити людей залишати свої гроші на депозиті, для них обіцяють розробити спеціальні соціальні пропозиції. Приміром, за допомогою картки можна буде оплатити соціальні товари і послуги зі знижкою 10-15%.
Таким чином, для тих, хто матиме терпіння і не зніме всю суму в перший же день, фактична компенсація становитиме вже не 1000, а 1100-1150 гривень.
Головне завдання, яке зараз стоїть перед Національним банком – не допустити, аби реалізація соціальних ініціатив Президента призвела до зростання цін. Впоратися із цим завданням Нацбанку допоможе рекордно низький рівень інфляції. Зараз він становить близько 3%. За таких умов, запевняють фахівці, економіка просто «не помітить» додаткові кошти, що з’являться на руках у населення.
Як заявив Сергій Арбузов, голова Національного банку України: «Однозначно, люди матимуть право вибору. Ті, хто захоче зняти гроші готівкою, зможуть це зробити.
Ніхто не збирається позбавляти вкладників можливості забрати компенсації за вкладами Ощадбанку СРСР. Крім того, виплати, які відбудуться, самі по собі не вплинуть на курс гривні, тому що, перш за все, потрібно дивитися на платіжний баланс. А з надлишковою ліквідністю ми знаємо, як працювати».
Прес-служба Національного банку України