Fridge magnet wooden gears

Примножувати славу хліборобського краю

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Листопада 2011 р

На Бершадщині завершено комплекс сільськогосподарських робіт. Яким був нинішній рік для хліборобів? Наскільки ефективно використовуються землі? Які проблеми та перспективи розвитку фермерських господарств району? Ці та інші питання було обговорено минулої п’ятниці на нараді з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств за участю сільських голів. Вів нараду та підбив її підсумки заступник голови райдержадміністрації В.Я. КУШПЕЛА.

З інформацією про підсумки господарської діяльності сільськогосподарських формувань в нинішньому році виступила начальник управління агропромислового розвитку РДА О.В. Гаврилюк.

Аналіз результатів фінансовогосподарської діяльності свідчить про те, наголосила Ольга Володимирівна, що економічні показники в 2011му кращі, ніж в попередньому році. Так, валовий збір зерна в районі в цьому році, за попередніми розрахунками, очікується в межах 270 тисяч тонн, що на 32 тисячі тонн більше, ніж торік. Рівень рентабельності всього сільськогосподарського виробництва очікується на рівні 34%. За попередніми даними, жодне із всіх реформованих господарств збитковим не буде.

В цілому рік для району в аграрному плані, за словами О.В. Гаврилюк, видався вдалим. Збільшено урожайність по ранній групі зернових. Успіхів досягнуто насамперед за рахунок новітніх технологій та світових підходів до виробництва. Щедрі врожаї зерна виростили ПрАТ «Зернопродукт МХП», ПАТ «ЯвірАгросервіс», ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський», ТОВ «Чарівна нива», «Надбужжя плюс» та інші господарства.

Що ж стосується ведення тваринницької галузі, то прибутково вона ведеться, як зазначила Ольга Володимирівна, тільки у 9 господарствах з 16. Основна причина збитковості тваринницької галузі підприємств – низькі реалізаційні ціни на молоко та м’ясо і висока собівартість виробленої продукції. Належну організацію виробництва тваринницької продукції забезпечили керівники: маньківського господарства – С.П. Савченко, флоринського – В.В. Гасло. Найкращим прикладом ведення молочного скотарства є устянське господарство, яке очолює П.Г. Марущак. Найвагомішу частку у виробництві м’яса району займає ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський» (керівник І.І. Андрушко). Птахокомбінатом реалізовано вже більше 10 тисяч тонн м’яса, що становить 88% районного обсягу.

– На сьогодні в районі, – продовжувала О.В. Гаврилюк, – в цілому ряді господарств відновлено свинарство, причому, на інтенсивній сучасній технології годівлі.

Незважаючи на нестабільну цінову політику, успішно ним займаються у Поташні, М’яко ході, Дяківці, де середньодобові прирости в 500-600 грамів вже стали нормою.

Окремо проаналізувала доповідач діяльність фермерських господарств та приватних землевласників, які використовують понад 12 тисяч гектарів ріллі (13%). Чимало проблем виникає з питання оперативної звітності по фермерських господарствах. Багато фермерів при посівах не дотримуються сіво змін, а це призводить до зниження врожайності і неефективного використання землі. Керівництво області, району вимагає від фермерів офіційного оформлення та гідних заробітних плат для працівників, про що також йшла мова нещодавно на кущовій нараді з фермерським активом, яку проводив перший заступник голови облдержадміністрації І.М. Мовчан.

Про проблеми та перспективи розвитку фермерських господарств регіону мову вели також голова асоціації фермерів та приватних земле власників області І.І. Кухарчук, виконавчий директор цієї організації Г.І. Лучицький та голова асоціації фермерів та приватних землевласників Бершадщини П.М. Третяк. Фермери – люди від землі, вони прагнуть працювати у правовому полі.

Виступаючі говорили про необхідність консолідації, відстоювання своєї позиції, а також про участь в різноманітних програмах і конкурсах. Авторитет подібних організацій зростає, адже гуртом проблемні питання вирішувати легше. Представники обласної асоціації готові надавати методично-консультаційну допомогу у створенні фермерських господарств, вирішенні майнових, земельних та інших питань.

Начальник відділу Держкомзему у Бершадському районі В.Д. Гладкий інформував присутніх про використання земель, а також про зміни в земельному законодавстві. Про роль сільськогосподарських підприємств в структурі надходжень місцевих бюджетів мову вела у своєму виступі перший заступник начальника Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції Н.І. Підлісняк, а начальник управління Пенсійного фонду України у Бершад ському районі В.А. Білюга роз’яснював зміни в пенсійному законодавстві.
Виступив на зібранні і Ю.А. Богутенко – представник ТОВ «Піонер Насіння Україна» – компанії, яка за підсумками опитування сільськогосподарських товаровиробників, що проводився АТ «Київський контрактовий ярмарок» та «Українським клубом аграрного бізнесу» стосовно популярності торговельних марок, другий рік поспіль стала переможцем конкурсу «Агробренд року» в номінації «Виробник насіння».

Досягнення району в АПК – незаперечні, наголосив, підбиваючи підсумки наради, заступник голови РДА В.Я. Кушпела. Разом з тим він акцентував увагу присутніх на проблемах, зокрема, говорив про низькі показники врожайності в окремих господарствах, про необхідність підвищення зарплати, особливо в фермерських господарствах. Мова йшла також про структуру посівів, підготовку грунту, придбання пально-мастильних матеріалів, насіння та інші питання.

Насамкінець Валентин Якович, як і попередні виступаючі, привітав присутніх, а в їх особі всіх селян, з наступаючим професійним святом, побажав усім добра і здоров’я, високих врожаїв і висловив сподівання, що сільськогосподарське виробництво й надалі відповідатиме стандартам району з високою культурою землеробства.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Звітний концерт</b><br />29 квітня о 16 годині у актовій залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбувся звітний концерт...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Краснозей Віктор Маркович Українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 18.06.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Примножувати славу хліборобського краю - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення