– Тільки у першому півріччі цього року відбулося шість засідань, на яких було розглянуто 17 питань, з яких сім виникло у процесі життєдіяльності. У першому кварталі, зокрема, проведено оперативне коригування документації відділу, схем оповіщення, договірної частини та базових документів по роботі із спеціалізованими службами цивільної оборони району, які зафіксовано розпорядженнями РДА.
У березні районна ланка підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій перевірялася комплексною інспекторською перевіркою МНС України з питань цивільного захисту населення, техногенної безпеки та готовності служб ЦО району до дій в умовах надзвичайних ситуацій і її готовність було визнано задовільною. Але було вказано і на недоліки, які потрібно усунути не пізніше 1 вересня, ще до контрольної перевірки. Причому, під час неї можливі вже пропозиції про притягнення керівників, які займаються питаннями цивільного захисту, до дисциплінарної відповідальності.
Проведено планові заходи по інвентаризації споруд цивільної оборони – в районі це протирадіаційні укриття. До всіх власників та балансоутримувачів цих приміщень письмово доведено вимоги та роз'яснення ходу її виконання. З бюро технічної інвентаризації домовлено про виготовлення технічних паспортів. Однак власники споруд затягують виконання вимог Кабінету Міністрів України, голів ОДА і РДА.
Дана тема доведена до голів сіл і на семінарі з ними, всім відповідальним особам направлено листи з роз’ясненням мети і порядку проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони. На жаль, проінвентаризована лише одна така споруда пожежної частини, тоді як в інших районах цю роботу вже виконано на 70-80 відсотків.
Проблемним є і літній відпочинок жителів району на воді. Вже є три випадки їх загибелі. У минулому році був один, позаминулому – шість.
Проконтролювати за всіма відпочиваючими неможливо, але облаштувати місця для цього місцеві органи самоврядування повинні. Адже, коли відпочиваючі зібрані в одному місці, то завжди знайдеться той, хто допоможе врятуватися.
Покращилася і виконавська дисципліна щодо направлення на навчання та підвищення кваліфікації на обласних курсах центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Однак ще не вижито факти невиконання цього розпорядження.
У червні район брав участь в обласних командно-штабних навчаннях під контролем Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України.
Добре, що ми були задіяні лише в теоретичній частині.
Певна кількість спеціалізованих служб цивільної оборони району не на належному рівні підготувалася до дій в конкретній надзвичайній ситуації, запрограмованій керівниками навчань. Весною наступного року в районі областю знову будуть проводитися такі навчання і командно-штабні тренування в реальних умовах. Тож ми вже на практиці повинні показати на що здатні.
У плані проведення цих навчань нам потрібно підготувати командний пункт, з якого керівництво цивільною обороною здійснюватиме свою діяльність. Крім того, ще не усунуто недоліки в системі оповіщення, які мали місце при проведенні навчань у 2006 році.
Щодо інших проблем, то вони при бажанні вирішуються. Керівникам лише слід пам'ятати, що цивільний захист населення – це справа не лише відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації чи місцевого підрозділу МНС України, а обов'язок кожного, кому довірено долі людей.