Передумовою його скликання послужило таке ж засідання в облдержадміністрації, на якому йшлося про зростання в області з початку року захворюваності гострими кишковими інфекціями. Темп їх приросту, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, склав 21 відсоток.
Результатами епідеміологічного розслідування встановлено, що у 96 відсотках випадків фактором передачі збудників даних захворювань були харчові продукти. Хворі майже у 40 відсотках випадків пов’язують свою хворобу саме з ними – в першу чергу придбаними на ринку молочними і м'ясними продуктами.
За даними санепідслужби відсоток нестандартної молочної продукції, відібраної на ринках області, за бактеріологічними показниками становить 5, м’ясної – 6,6, рибної – 7,2 відсотка. Реалізація такої є ризиком виникнення епідемічних ускладнень серед населення.
За даними райсанепідстанції далеко не кращою є ситуація і в нашому районі. Тому надзвичайними протиепідемічною та протиепізоотичною комісіями прийнято спеціальне рішення по попередженню небажаних наслідків.
На спільному засіданні, зокрема, йшлося, що 38 відсотків випадків гострих кишкових інфекцій в районі хворі пов'язують з вживанням продуктів з ринків або торговельних майданчиків постійнодіючих ярмарків.
Хоч ситуація на них в останні роки у нас змінилася на краще, все ж не вирішується питання облаштування торго вельних прилавків постійнодіючих ярмарків у Тернівці, Красносілці, Шляховій, Усті, а існуючі потребують ремонту.
Не вирішується питання створення умов для торгівлі продовольчими товарами у Мизайлівці, Осіївці, Голдашівці, Кидрасівці, Війтівці, де торгівля проводиться з автотранспорту, або особистих столиків. Жоден з постійнодіючих ярмарків, крім села Джулинки, не має зовнішньої вбиральні.
З року в рік реєструються порушення санітарного законодавства. На всіх торговельних майданчиках, постійнодіючих ярмарках реєструються випадки продажу продуктів харчування домашнього виготовлення, на які відсутні документи, що посвідчують їх якість. Неприємне враження і від того, що реалізатори залишають на торговельних місцях звалища сміття.
Зволікається вирішення питання з перенесенням торговельного майданчика «Комунальне підприємство «Бершадьринок» з вулиць міста на територію біля «Агромашу».
На спільному засіданні комісій йшлося і про ще ряд недоліків та порушень.
З метою забезпечення виконання ветеринарно-санітарних правил для ринків та інших чинних документів і запобігання епідемічних ускладнень серед населення державні надзвичайні протиепідемічна ти протиепізоотична комісії при РДА на своєму спільному засіданні вирішили: директору «Комунального підприємства «Бершадьринок» М.І. Оніщуку прискорити вирішення питання про переведення цього комунального підприємства на обладнану територію – термін III квартал 2011 року. Посилити контроль за продажем продовольчих товарів на торговельному майданчику, заборонити продаж продуктів харчування без холодильного обладнання, а олії і молока у пластиковій тарі (від населення), кондитерських виробів, сипучих матеріалів і макаронів у нефасованому вигляді, продуктів рослинного походження, грибів, на які відсутні результати лабораторних досліджень.
Голові правління СТ «ВІО- ринок» А. А. Ветрову надавати місця для продажу продуктів згідно з найменуванням з метою дотримання товарного сусідства під час продажу.
Контролерам – не допускати продажу продовольчих товарів без посвідчень їх якості і дозволу на продаж з ветеринарно-санітарної лабораторії. Місця для продажу молока та м'ясопродуктів надавати особам при пред'явлені ними медичної книжки, продаж м'яса проводити тільки в закритому павільйоні і заборонити це робити з автотранспорту. Заборонити також продаж молока і олії з пляшок ПЕТ, які були у використанні, а також продаж продуктів, виготовлених в домашніх умовах, які входять у перелік заборонених ветеринарно-санітарними правилами для ринків. Заборонити продаж продуктів, які швидко псуються при відсутності умов для їх зберігання.
Сільським головам питання про роботу постійнодіючих ярмарків заслухати на виконкомах з прийняттям відповідних рішень, зобов'язати відповідальних осіб, контролерів не допускати до продажу продукти сумнівної якості, заборонити продаж продуктів, які швидко псуються без холодильного обладнання, олії та молока в пляшках ПЕТ (від населення), кулінарних виробів домашнього виготовлення.
Начальнику ветеринарної служби району С.В. Манченко і головному Державному санітарному лікарю Н.І. Губко провести обстеження ринків у районі і вжити дієвих заходів щодо фізичних і юридичних осіб за порушення ними ветеринарно-санітарних вимог.