Fridge magnet wooden gears

Перший рік на посаді: старт зроблено

  • Подобається2Не подобається
  • 26 Травня 2011, 20:14

18 травня минулого року Президент України Віктор Янукович призначив Олександра Снігура головою Бершадської райдержадміністрації.

Сьогодні очільник району розповідає, яким був цей рік…

– Олександре Федоровичу, як Ви оцінюєте здобутки району після першого року керівництва?
– За цей період відбулось ряд подій, реалізовано окремі заходи, що, вважаю, якісно вплинули на соціально-економічний розвиток регіону та якісно відобразились на рівні життя бершадчан. Головним пріоритетом першого року роботи було створення надійної бази для вирішення нагальних проблем життєзабезпечення територіальних громад району, контроль за наповненням бюджетів усіх рівнів, дотримання платіжної дисципліни, належного фінансування установ та закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту.

– З чого Ви розпочали свою роботу?
– Першочергову увагу я приділив зміцненню виконавської дисципліни в усіх ланках виконавчої влади в районі, адже держслужбовець – це, насамперед, самодисциплінованість і відповідальність за свою працю перед людьми і державою. Тут не домінує ніяких політичних лозунгів чи партій, а має переважати праця, особиста скромність та професіоналізм.

– Яким питанням найбільше приділялась увага в 2010 році?
– Проаналізовано стан справ в галузі використання та охорони земель. Так як грошова оцінка була проведена лише по 30 населених пунктах, за моєю ініціативою вперше виділено кошти в сумі 157 тис. гривень у вигляді субвенції з районного бюджету сільським радам району для оплати вартості робіт по нормативній грошовій оцінці земель населених пунктів. В результаті проведення нормативної грошової оцінки надходження до відповідних бюджетів збільшаться як мінімум в два рази. Одним з джерел збільшення надходжень до бюджету стало внесення змін до договорів оренди земель запасу та резерву шляхом підняття розміру орендної плати до 3% від нормативної грошової оцінки відповідних земельних масивів. На даний час до 137 договорів оренди внесено зміни, що становить 72% від усіх площ земель запасу та резерву, переданих в оренду. В результаті цієї роботи в 2011 році на 377 тис. грн. збільшились надходження до місцевих бюджетів, а це кошти, які сприятимуть розвитку територіальних громад в багатьох населених пунктах. Наводимо порядок у питаннях оренди водних об’єктів. Для поглибленого вирішення соціально-економічного стану кожної територіальної громади мною започатковано щотижневі виїзди разом з керівниками управлінь та служб в села району. Такі виїзди, а їх проведено вже в 15 громадах, дають змогу володіти інформацією про те, як живе кожне село, та бачити існуючі проблеми особисто для вирішення їх на місцях.

– Газифікація району, забезпечення теплом – це затишок кожної оселі. А гарні дороги – це і безпека дорожнього руху, і шляхи розвитку інфраструктури району. Що планується зробити для вирішення цих питань?
– Особлива увага приділялась питанню подальшої газифікації населених пунктів району. Тут, мабуть, варто згадати про «довгостраждалий» газопровід до с. Вербки Чечельницького району, який має газифікувати й Бершадь. Конкретно щодо будівництва поки що зарано говорити, але на обласному рівні відпрацьовуються шляхи фінансування даного об’єкту, і ми не стоїмо осторонь цієї роботи. За рахунок коштів районного бюджету в сумі 164 тис. грн. завершено будівельно-монтажні роботи по підвідному газопроводу до с. Дяківки. Завдяки активній позиції райдержадміністрації добудовано газопровід високого тиску до сіл Маньківки, Крушинівки, Шумилова за рахунок коштів НАК Нафтогаз України. Також введено в експлуатацію підвідні газопроводи до сіл Ставки та Берізки-Бершадські, розподільчі газові мережі по Берізках-Бершадських. Є певні питання щодо вуличних мереж по Ставках, тому в даний час вивчаються шляхи дофінансування робіт. Всього з червня минулого року газифіковано 549 житлових будинків в сільській місцевості. В кінці 2010 року здійснено реконструкцію дороги по вул. Зеленогайській в с. Флорине, на що використано більше 300 тис. грн. коштів обласного бюджету. Другий етап реконструкції фінансуватиметься в нинішньому році. Вже найближчим часом розпочнуться роботи по ремонту дорожнього покриття по вул. Леніна в м. Бершаді, на ремонт комунальних доріг Бершадська міська рада отримає 555,5 тис. грн.

– Приємні враження справляє район з початку весни цього рокущодо благоустрою. Чим відрізняється двомісячник благоустрою від попередніх?
– Мабуть, кожен житель Бершадщини, керівники різних рівнів управління, службовці відчули особливості цьогорічної кампанії з благоустрою. За своїми масштабами, рівнем організації, інтенсивністю, вона значно перевищує аналогічні роботи минулих років. Починаючи з середини березня, зроблено чимало. А результат цієї роботи доступний для всіх – це прибрані та впорядковані узбіччя доріг, ліквідовані стихійні сміттє - звалища, впорядковані парки, сквери, дитячі та спортивні майданчики, прибрані кладовища, меморіальні комплекси. Досить багато в період двомісячника було висаджено дерев та кущів, створено нових лісових насаджень. Всього у роботах з благоустрою взяло участь 4200 чоловік, з яких 1586 – учнівська молодь. З метою відновлення лісів та збільшення їх кількості в нашому районі в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» у Бершадському районі за 2011 рік створено 120 га лісу. Проводилась надзвичайно велика інформаційно-просвітницька робота. В питаннях наведення порядку на території району варто не обмежуватись лише певним відрізком часу. Тому вже сьогодні прийнято розпорядження про проведення щоп’ятниці санітарних днів. Реалізація заходів з належного утримання території району обов’язково здійснюватиметься і надалі та носитиме системний характер. Також хочу зауважити, що дане питання залежить від рівня культури кожного жителя району.

– Продовольча безпека району сьогодні чи не найнагальніше питання. Які підходи до його вирішення?
– Оскільки наш район агропромисловий, то велику увагу приділяємо розвитку саме аграрного сектору економіки. І наше завдання створити такі умови аграріям, щоб вони започатковували замкнутий комплекс виробництва. Тобто відновлення тваринництва – завдання номер один на сучасному етапі. На новий рівень виходить агрокультура, сівозміна культур має дотримуватись, більше того, маємо турбуватись про відновлення родючості ґрунтів. Значна робота проведена щодо відродження цукрової галузі, збільшення посівів цукрового буряку, гречки, гороху. Ставимо вимоги перед виробниками сільськогосподарської продукції про збільшення виробництва овочевої продукції. Одним із головних завдань поточного року було створення молокопунктів. На сьогодні в районі діє 21 пункт по заготівлі молока. Максимальні зусилля спрямовуються на стримання споживчих цін на основні продукти харчування через проведення моніторингів, роз’яснювальної роботи, організації виїзної торгівлі на ринку в районному центрі. Серед досягнутих успіхів – запуск Красносільського цукрового заводу, який 2 роки простоював, введення в експлуатацію акушерського корпусу на 40 ліжок, будівництво якого розпочато ще в 1999 році, будівництво зовнішніх мереж резервного електропостачання ПАТ «Бершадьмолоко» з будівництвом підземної кабельної лінії, будівництво 4 закладів торгівлі, газифікація житлових будинків, фінансування проектів переможців Всеукраїнського конкурсу та районного проекту вартістю понад 820 тис. грн.

– Реформування освіти – головний пріоритет державної політики. Які кроки зроблено для успішного функціонування освітньої галузі району?
– Бершадська райдержадміністрація здійснювала відповідну роботу для успішного функціонування освітньої галузі району.У 2010-2011 рр. на придбання довгострокового обладнання використано 1 млн. 367 тис. 836 грн. З них 709 тис. 200 грн. – на виконання програми «Шкільний автобус»: придбано 2 шкільних автобуси для підвозу учнів до Шляхівської та П’ятківської шкіл. Проведено капітальні ремонти спортивної зали Крушинівської школи, внутрішніх туалетів Війтівської та Тирлівської шкіл, здійснено ремонтні роботи приміщення районного методичного кабінету. Придбано комп’ютерну техніку в Голдашівську, Вовчоцьку, Лісничанську, Малокиріївську, Березівську, Хмарівську, Шляхівську та Бершадську ЗОШ №1. Проведено заміну котлів у Маньківській, Флоринській, Серебрійській, Осіївській та професійно-технічній школах та заміну котельного обладнання в Осіївській, Маньківській, Тирлівській, Баланівській, Березівській, Серединській школах.

До кінця 2011 року відділом освіти заплановано придбати ще два шкільні автобуси для підвозу дітей, облаштувати внутрішні туалети у 15 школах району, відремонтувати спортивні зали у Красносільській та Лісничанській школах, замінити котельне обладнання та очистити опалювальну систему у Війтівській, Яланецькій, Тернівській школах, відремонтувати електромережу та перекрити частину даху Великокиріївської школи. Максимально профінансовано галузь культури, тому маємо гарні результати та призові місця. Розвивається та набирають масовості різні види спорту у районі. Це і футбол, волейбол, шашки, легка атлетика, армспорт, стрільба, городковий спорт та інші. Влітку на базі районного будинку культури повинен розпочати роботу сучасний Центр дозвілля та відпочинку для молоді. Тобто чимало зроблено щодо модернізації галузі освіти. Але головне те, що повністю збережено та профінансовано мережу навчальновиховних закладів у районі.

– Сьогодні всі ми чекаємо результатів від реформування медичної галузі. Які наслідки перших кроків цього напрямку? На якій стадії зараз реформи в цій галузі?
– Що стосується галузі охорони здоров’я, то з гордістю можна сказати, що протягом даного періоду не допущено закриття жодного закладу охорони здоров’я, навпаки – введено в експлуатацію найсучасніший пологово-акушерський корпус, на обладнання якого витрачено близько 1 млн. гривень. Нововведений заклад надаватиме медичні послуги і жителям сусідніх районів.

Реформа галузі охорони здоров’я була закладена у передвиборній програмі Президента України Віктора Януковича. В районі реалізується пілотний проект з реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій області, перший етап якої вже стартував. Так, рішенням сесії ра йонної ради 30 грудня 2010 року створено комунальну установу «Бершадський районний центр медико-первинної допомоги», затверджено структуру та районну Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на період 2011-2012 років. Головна мета реформування – поліпшення медичного обслуговування населення шляхом розмежування первинного, вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги та підвищення якості медичних послуг. Процес реформування розділено на кілька етапів. У підпорядкуванні створеного центру медико-первинної санітарної допомоги знаходяться всі ФАПи, амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, дільничні лікарні району. Фінансування первинної мережі закладів охорони здоров’я здійснюватиметься із районного бюджету, що дасть змогу оперативно вирішувати проблеми забезпечення лікарськими препаратами та проводити поточний ремонт закладів.
На другому етапі передбачається формування госпітальних округів на базі двохтрьох районів, фінансування яких здійснюватиметься із обласного бюджету. Кожен госпітальний округ включатиме хірургічне та реанімаційне відділення, пологовий будинок, діагностично-консультативний центр, відділення для хронічних хворих та реабілітаційні відділення, ліжка для соціально-незахищених категорій населення. Допомога надаватиметься на засадах практики сімейної медицини.

– З початку 2011 року за обласними показниками в районі спостерігається ріст злочинності. Які дії райдержадміністрації були здійснені в даному напрямку щодо покращення ситуації?
– З метою координації всіх правоохоронних зусиль по боротьбі із злочинністю, належного здійснення її профілактики та недопущення порушення прав і свобод громадян, мною створено комісію із забезпечення законності та правопорядку, додержання прав і свобод громадян. В роботі даної комісії беруть участь керівники усіх правоохоронних структур району для оперативного та належного реагування на будь-які криміногенні ситуації. Крім того, кожний житель району має змогу взяти участь в роботі даної комісії та вирішити проблему, яка стосується правопорядку, додержання прав і свобод громадян, за круглим столом за участю представників усіх силових структур району: райвідділу УМВС, прокуратури, суду, виконавчої служби, податкової служби, контрольно-ревізійної служби та голови райдержадміністрації.

– Чого чекати бершадцям у найближчій перспективі?
– У першочергових планах – необхідність проведення ряду заходів щодо включення будівництва нового мосту в с. Берізки-Бершадські до переліку інвестиційних проектів, реконструкція декількох шкіл району, робота щодо подальшого будівництва газопроводу, проведення капітальних ремонтів доріг комунальної власності району. Сьогодні у нас партнерські стосунки із районною радою, як представницьким органом місцевого самоврядування. Адже ті повноваження, що покладені на органи місцевого самоврядування, – загальнорайонного значення, і ніхто, крім районної ради, їх не виконає. За порівняно ще невеликий проміжок часу прийнято достатню кількість важливих рішень, починаючи від Програми соціально-економічного та культурного розвитку району, галузевих програм, райбюджету на поточний рік. Я переконаний в тому, що тільки далекоглядна і мудра політика та взаємодія між органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування дасть ефективний результат для покращення соціально-економічного розвитку району та добробуту кожного бершадчанина. Тому, перебуваючи на даній посаді, я робитиму все, щоб створити належні умови для жителів Бершадщини, і працюватиму так, щоб кожна людина, сім’я жили заможніше, без страху перед завтрашнім днем.

Спілкувалася Галина ІВАНЧЕНКО, член Національної спілки журналістів України.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Професіонали</b><br />Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Орел Іван Йосипович (1920) 1920 р., укранець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 14.06.44. Похов. с. Таксобени, Молдова.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Перший рік на посаді: старт зроблено - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення