Досягнути позитивних результатів в роботі птахокомбінату «Бершадський» вдалося завдяки впровадженню прогресивних сучасних технологій вирощування птиці.
Досить ефективно ведеться галузь тваринництва і в ТОВ «Устя», Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Світанок-Агросвіт», «Явір-Агросервіс», «Лан», ПП «Промінь». Таке підприємство, як ТОВ «Устя», де утримується майже тисяча голів ВРХ, в тому числі 315 голів корів та 1200 голів свиней, сповна можна вважати школою передового досвіду. Надій молока від корови тут становить 3232 кілограми, що на 976 кілограмів більше проти минулого року. Середньодобові прирости ВРХ у цьому господарстві – 695 грамів, свиней – 428. В результаті спочатку року молока вже надоєно 969 тонн, вироблено 75 тонн м’яса.
Належна увага приділяється і відтворенню поголів’я худоби. В розрахунку на 100 корів вже одержано по 53 телят, поросят, теж в розрахунку на 100 свиноматок – по 992 голови.
Відповідних показників розвитку галузі тваринництва досягнуто завдяки безпосередньому керівництву директора ТОВ «Устя» П. Г.
Марущака, головних зоотехніка та ветеринарного лікаря цього господартва М. М. Нечипуренка, В.І. Савченка, керівників підрозділів В.І. Горбенка, Н. В. Нижник.
Продовжуються модернізація, реконструкції, впроваджуються нові технології у виробництво молока у Бершадській філії ЗАТ «Зерно - продукт МХП», де в середньому від корови надоєно вже по 2580 кілограмів молока, в
Осіївці та
Шляховій, відповідно – 2449 і 2156 кілограмів. Особлива увага розвитку галузі приділяється такими керівниками господарств, як Ю. М. Шульц, Л. Т. Глушко, О.І. Ковбасюк.
Основою ж для виробництва продукції тваринництва є поголів’я худоби та птиці.
В розрахунку на сто гектарів сільськогосподарських угідь утримується по 42 голови умовного поголів’я. Не допустили його зменшення у порівнянні з минулим роком у
Дяківці,
Серебрії,
Осіївці,
Маньківці, нарощують в
Усті, Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП». Спеціалістами даних господарств розроблено програми розвитку галузі на перспективу.
Як наслідок такого ставлення до ведення галузі, район в цілому посідає друге місце в області. Щодо розвитку свинарства, то у нас нараховується 128 тисяч голів свиней, завдяки чому вирощено та реалізовано 412 тонн м’яса свинини.
Ефективно ведеться галузь свинарства у
Поташні,
Дяківці,
М’якоході,
Чернятці,
Шляховій, де домоглися 480–500-грамових середньодобових приростів свиней.
Вагомий внесок у розвиток галузі тваринництва вносять керівники племоб’єдання, управління ветеринарної медицини.
В даний період ведеться заготівля кормів для громадського тваринництва – вже закладено майже по 4 тонни сінажу на кожну корову. У господарствах також готуються до других жнив – заготівлі силосу, якого планується закласти по 20-21 тонні на корову з таким розрахунком, щоб на період зимівлі в цілому було заготовлено не менше, як по 30–35 центнерів кормових одиниць. Адже саме в цей період одержують до 70 відсотків тваринницької продукції.
Отже, галузь тваринництва відроджується, підстав для її занепаду немає.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.