Усі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була.
Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативною біологічній родині може слугувати інша сім’я. Прийомна сім’я – сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання.
Метою створення прийомних сімей є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомні діти влаштовуються в сім’ю до досягнення вісімнадцятирічного віку або до закінчення навчання у професійно-технічних чи вищих навчальних закладах, але не пізніше досягнення ними 23річного віку.
Дитячий будинок сімейного типу є багатодітною сім’єю, що забезпечує вихованцям сімейне оточення та виховання. Сімейне оточення формує в дитини моральноетичні ідеали і смаки, норми поведінки, трудові навички, цінності, тобто всі ті якості, які формують самостійну особистість.
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя для забезпечення сімейним вихованням та спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Сімейні форми влаштування забезпечують соціальний захист, захист майнових та житлових прав дитини, догляд, виховання, корекцію та компенсацію розвитку, вирішення медичних проблем, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини, яка залишилася без піклування батьків. Прийомними батьками, батьками-вихователями можуть бути повнолітні та працездатні особи.
Кандидати на створення прийомної сім’ї та ДБСТ в обов’язковому порядку мають пройти курс підготовки, спрямований на формування усвідомленого ставлення батьків до соціальної ролі вихователів дитини-сироти. Навчання проводиться фахівцями центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
За детальною інформацією звертайтеся до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м.
Бершадь, вул. Радянська, 11, тел. 2-12-85.
Антоніна ЯНЧУК, головний спеціаліст РЦ СССДМ