Якщо заглибитися в історію, то у складі Бершадського лісгоспу воно було ще з 1922 року. Від’єдналося ж у 1998му тому, що тоді мала місце тенденція створювати лісомисливські господарства. Таких, як Ободівське, в області було створено шість. На жаль, вони не спромоглися фінансово забезпечити своє функціонування і чотири з них вже приєднано до інших держлісгоспів. На черзі – Ободівське.
Тільки Дашівське, яке забезпечило себе фінансово, поки що залишається самостійним.
Щоб відповісти на запитання, радіти таким перемінам чи навпаки, думати потрібно, найперше, державними категоріями. В цілому дана реформа державі економічно вигідна. Невигідна вона хіба що керівникам даного колективу. Але потрібно розуміти, що реформування галузі здійснюється не тільки в області, а й в державі. Викликане воно знову ж таки нестачею коштів для утримання лісомисливських господарств. У нашій області, крім згадуваного Ободівського, ліквідовується ще й Ямпільський лісгосп. Але якщо у Ямполі це сприйняли як належне і переміни не викликали ніякого ажіотажу, то у Тростянці чомусь має місце негативний резонанс.
Вся суть перемін полягає в тому, це повинні розуміти всі, що ліс ніхто ніколи не кидав і не кине, структура лісової охорони залишатиметься без змін. Якщо кадрові зрушення зачеплять інтереси керівного складу, то, щоб ніхто з вивільнених не залишився, як кажуть, на вулиці, проводиться пошук роботи в інших держ - лісгоспах. Двох-трьох, в міру вивільнення пенсіонерів, буде працевлаштовано і на нашому підприємстві.
Проблема об’єднання не виникла сама по собі, з нічого.
Протягом останніх років Державним комітетом лісового господарства постійно висловлювалися зауваження Вінницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства, що середня площа такого підприємства на Вінниччині набагато менша, ніж в середньому в Україні. А це означає, що і затрати на утримання адмін-апарату вищі, ніж у таких областях як Запорізька і Луганська, де середня площа лісгоспів 15-20 тисяч гектарів. В той же час на Вінниччині вона тільки 12 тисяч гектарів, тому і проводиться укрупнення.
Якщо порахувати чи вигідне таке приєднання до ДП «Бершадське лісове господарство» матеріально, то варто нагадати, що наше підприємство передавало цей ліс під Ободівське лісомисливське господарство повністю без боргів, було також передано всі приміщення, техніку, цех по переробці деревини. Тепер же борги, накопичені Ободівським лісомисливським господарством – а вони чималі, на відміну від 1998 року, передадуться бершадському підприємству. Це означає, що матимемо ще одну проблему – як їх перекрити. Сайт, на якому є все про лісоводство