Діятиме вона лише до 31 грудня 2010 року, тож забудовники самовільно збудованих будинків без дозволів мають лише один рік, аби їх узаконити.
Дозволи, прийом в експлуатацію, сертифікат... Для чого це потрібно, адже жити в будинку можна й так?
Можна, але вся справа в тому, що громадянин, збудувавши без дозволу влади на своїй земельній ділянці будинок, не стає його власником, тому що він не оформив його належним чином. Громадяни часом просто не знають, що для здійснення будівництва таких будівель, потрібно було отримати певні дозволи. Але, якщо немає відповідних документів, а ні оформити право власності на ці споруди, а ні продати їх неможливо. Потрібно також враховувати непередбачені фактори нетехногенного характеру – землетруси, урагани, підтоплення, вітрові бурі тощо (якщо відсутні документи на будівництво, державне відшкодування за скоєне лихо значно ускладнюється і практично неможливе). Висновок про технічний стан будівель буде одним із основних документів, який підтверджує, що будівлі (будинки) відповідали будівельним нормам. Намагання оформити право власності на будівлю, яка уже була збудована, наштовхнеться на «сім кіл пекла», починаючи від розробки проекту, рішення сільської ради, санстанції, пожежників та ще купи дозволів.
Через це у Мінрегіонбуді виступили з пропозицією спростити процедуру видачі забудовникам сертифіката відповідності – документа, який підтверджує прийняття в експлуатацію житлових, дачних та садових будинків.
Це дасть можливість отримати свідоцтво право власності на будинок (будівлі) та отримати право розпоряджатись офіційно власним майном (продавати, дарувати, оформляти заповіт, закладати під банківську позику).
Враховуючи актуальність даного питання для жителів Бершадщини, районна влада організувала семінар для керівників місцевих територіальних громад.
Міський та сільські голови мали можливість заслухати вимоги, рекомендації та пропозиції з питань порядку прийняття в експлуатацію збудованих приватних житлових та інших будівель, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, про які говорили на семінарі Валерій Миколайович Белень – директор представництва Міністерства регіонального розвитку та будівництва у Вінницькій області та головний державний інспектор відділу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області по Південному регіону Григорій Степанович Колібабчук.
Відбулася зацікавлена розмова, в якій наводилося чимало прикладів з місць, обговорювалися шляхи їх вирішення.
Голова районної ради Михайло Григорович Бурлака, який вів семінарське заняття, підбиваючи його підсумки, наголосив на необхідності уважного ставлення міськсільських голів до запитів і потреб людей, зокрема і з обговорюваного питання, надання їм посильної допомоги у вирішенні назрілих проблем.