Україні слід створити таку систему господарювання, яка б повернула їй славу держави, що забезпечує цукром не лише себе, а й Євросоюз та інші держави
Адже в Україні нині діє лише 64 цукрових заводи, а площа цукрового буряка становить 326 тис. га, що в багато разів менше проти 90-их років. Відповідно і виробництво цукру є недостатнім, при дефіциті 400 тис. тонн. Тому вже цього року селяни отримають дотацію – 750 гривень за кожен гектар зібраних буряків, а наступного – обіцяно дешеві кредити і техніку в лізинг під державні гарантії.
Слухаючи пропозиції цукровиків, Ю.Тимошенко відзначила, що виправляти становище держава буде через підвищення ефективності виробництва, зокрема придбання на вигідних умовах найсучаснішої техніки, модернізації цукрових заводів, зміни форми сплати за природний газ, і запровадження сприятливого кредитування. «Україні слід створити таку систему господарювання, яка б повернула їй славу держави, що забезпечує цукром не лише себе, а й Євросоюз та інші держави» – зазначила Прем'єр-міністр України. Вона повідомила, що вже на наступному засіданні уряду поставить питання про зміну форми сплати цукрозаводами спожитого газу і його здешевлення.
Голова облдержадміністрації О.Домбровський, характеризуючи ситуацію з соціально-економічним розвитком області у поточному році, в тому числі і в цукровій галузі, відмітив, що влада Вінниччини сьогодні діє спільно, адже має чітку мету – стабільний соціально-економічний розвиток області.
Він відзначив, що цукрова галузь для Вінниччини є визначальною, адже ми маємо давні традиції та реальні можливості і перспективи.
«Для Вінниччини питання роботи бурякоцукрового комплексу було і залишається стратегічним напрямком діяльності, так як у структурі загальнодержавного виробництва цукру за минулий рік область виробила майже п’яту частину цукру, або 18 %... У Вінницькій області історично працювало 39 цукрових заводів. На сьогодні працюють 11 з них. Інші 26 знаходяться у законсервованому стані. В них є інфраструктура, є під’їзд для вивозу готової продукції, вихід до залізничних шляхів, і єдине чого потребують ці заводи – достатнього рівня державної підтримки». – зауважив О.Домбровський.
Підсумовуючи почуте в ході наради, Ю.Тимошенко дала високу оцінку побаченому на Вінниччині, і подякувала обласному керівництву яке, не дивлячись на важкі часи, відпрацювало позитивну соціально-економічну та фінансову динаміку в регіоні.
Павло БАЙДАЛЮК.