У колективі більше чотирьох десятків працюючих.
Але завдяки тому, що майже всі виробничі процеси механізовано, виробничий підрозділ спроможний виготовити і реалізувати за рік, якщо будуть покупці, навіть сто тисяч тонн тукосумішей.
Ціни на такі добрива диктує, як правило, ринок. І якщо це підприємство вже існує стільки часу, то це є ознакою його конкурентоспроможності.
Наскільки охоче беруть тут добрива? Питання саме таким чином не постає, бо залежить усе, насамперед, від того, як у сільгоспформуваннях складається економічна ситуація. Якби, наприклад, сприятливішими були ціни на зерно, то і робота "АгроКлондайку" пожвавилася б, бо додалося б покупців.
Впевненості у тому, що таке підприємство все-таки необхідне, додає й те, що воно співпрацює з усіма регіонами України. Коли готувався цей матеріал, завантажувався автопоїзд, який прибув аж із Львівщини.
Щоправда, у цьому році через неплатіжездатність сільгосппідприємств попит на мінеральні добрива дещо менший від того, коли розпочинали тут свою діяльність.
Завідуючий виробництвом Микола Федорович Красовський розповідає, що мають також потужності для зберігання аміачної води. У найближчий період заплановано також будівництво лінії по її виробництву з безводного аміаку. Проектна документація вже готова, проведено необхідні експертизи.
Чи не завдасть таке підприємство шкоди навколишньому середовищу? На це запитання у колективі єдина відповідь: навіть найнадійніша техніка може давати збої, але все те – людський фактор.
Якщо до всього ставитися по-людськи, то все буде гаразд.
Чому таке підприємство створено саме в Джулинці? А тому, що це досить вигідно, насамперед, для сільгосптоваровиробників географічно.
Адже воно знаходиться не тільки на стику кількох областей, а й в зоні найпотужнішого чорноземного кряжу, де сам Бог велів вирощувати високі врожаї. До того ж сприяє поставкам мінеральних добрив інфраструктура – поряд залізниця, добротні дороги. Для району, крім того, що добрива для господарств практично вже на місці, вигода від такого підприємства ще й у тому, що регулярно йдуть відрахування у бюджет, є робочі місця.
– Як, ви не знаєте, що таке клондайк? – запитає вас тут будь-хто з працюючих. – Тоді ви не читали Джека Лондона.
Бо означає воно – золоте дно.
Було б воно, безумовно, таким і для сільгоспвиробників, якби цінова політика у нас була такою, щоб вони мали можливість скористатися мінеральними добривами, які, по суті, під боком. Бершадщина і без того славиться урожаями, а були б вони ще вищими.
Павло КУШПЕЛА.