Fridge magnet wooden gears

ПІДПРИЄМЦІ – ДЗЕРКАЛО ГРОМАДИ

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Вересня 2008, 23:39

Серед територіальних громад, де чи не найбільше розвивається підприємництво – Війтівська. На робочому столі сільського голови С.Г. Криворуки ноутбук, без якого вже і не обійтися. В його пам’яті все життя цієї громади, мов на долоні.
– У нас тільки на єдиному податку більше сотні підприємців, – розповідає Сергій Григорович, глянувши на екран. – А ще є на фіксованому на загальних принципах, які платять підприємства.
Підприємництво у цьому селі розвивалося у різних напрямках. Це і торгівля, дві перукарні, одну з яких – «Марсель» підприємці побудували досить швидко і відкрили у центрі села практично на голому місці. Надаються швейні послуги. Здавалося б, невеликі підприємницькі об’єкти, але і вони також впливають на ситуацію у цьому селі. А ще є виробництво, металообробка, які представлені набагато потужніше.
Торгівля і виробництво, звичайно, першочергові об’єкти підприємництва. І вже пізніше підприємці взялися за освоєння сфери послуг. Є, наприклад, телеательє. Під два магазини і зал комп’ютерних послуг площі орендуються навіть у сільському будинку культури.
37 підприємців села можна вважати потужними. Тільки магазинів і кіосків 12 чи 13. Цифра не конкретна, бо окремі то відкриваються, то закриваються. А от кафе-барів було п’ять, а зараз – три. Один закрився нібито через конкурентів, інший – через те, що сільська влада втрутилася в його роботу і закрила дискотеку. Аж після виявилося, що доросле населення туди не йде, тому кафе стало магазином.
Потужно розбудовує торговельний центр підприємець В. Косюк, двоповерховий магазин – Б. Охріменко. Про такі відомі підприємства на території сільської ради, як птахокомбінат «Бершадський», ПП «Еліта», ФГ «Новосулківське», мабуть, і розповідати не треба.
На території цієї громади чи не найкраще серед сіл району розвинене м’ясне виробництво – забій худоби, м’ясопереробка. Серед найуспішніших підприємців називають І.Демчука, В.Трохименка, В.Камінського.
Трохименки, до речі, батько і обоє його синів, працюючи підрядом, спільно здійснюють підприємницьку діяльність у різних напрямках. Якщо глава сім’ї займається в основному м’ясопереробкою, то один із синів відгодовує свинопоголів’я.
Зрозуміло, від такої кількості підприємців неабиякі надходження в бюджет. Навіть в умовах нашої надто непростої податкової системи. Якщо у Швеції, наводили приклад у сільській раді, до 85 відсотків цих податків залишається на місці, то вони мають з прибуткового податку лише четверту частину. Тому, навіть маючи такі надходження, сільська рада, будучи найпотужнішою в районі, на дві третини, а це 1,4 мільйона гривень, є дотаційною. Нібито заробляємо, каже С.Г. Криворука, а фінансів не маємо.
Якщо вже таке село, як Війтівка, дотаційне, то що вже казати про інші, і вихід з цієї ситуації війтівчани вбачають у проведенні, крім адміністративно-територіальної, ще й податкової реформи. Вони вважають, що в громаді повинно залишатися щонайменше половина надходжень. Розвиток підприємництва, стверджує сільський голова, залежить від багатьох факторів. І на першому плані внутрішня політика держави. То вже на другому територіальне розміщення села – віддаленість його від райцентру і магістралей, а також внутрішня структура громади – наявність підприємств на її території тощо.
Крім того, щоб працювати, у людей має бути стимул до цього. У нашому випадку ми маємо ситуацію, що працювати чесно у багатьох випадках якраз і неможливо. Наприклад, всі знаємо, що через окремих підприємців проходять великі суми коштів, а самі вони чомусь на єдиному податку, сплачуючи в місяць до 200 гривень. Давно не є секретом, ділиться С.Г. Криворука, що велике підприємство – торговельне чи виробниче, може переводити своїх працівників на єдиний податок, сплачуючи таким чином незначні суми податків. В той же час іноді можуть здійснюватися оборудки на значні суми, і держава при цьому дуже багато втрачає.
Несправедливим, кажуть у сільській раді, є і той факт, що не завжди відстежується прибутковий податок (податок підприємств із заробітної плати працівників). Якщо обов’язкові внески, наприклад, у Пенсійний фонд контролюються і за їх прострочення передбачені чималі штрафи, то по прибутковому податку підприємства роками можуть не платити і їм за те може нічого не бути. Бо цей податок не адмініструється. Саме тому найголовнішим фактором розвитку підприємництва є внутрішня політика держави, бажання і намір допомогти людям, щоб вони, в свою чергу, підняли економіку країни. Якщо вже, кажуть у Війтівці, народні обранці тривалий час не можуть з цим справитися, то хоч би не перешкоджали це зробити народу. Нинішній же період в селі розцінюють, як пору «дикого» ринку, коли виконавча влада просто не в змозі все контролювати. Наприклад, теоретично контроль за ціноутворенням нібито є, а насправді він відсутній.
Згадали у Війтівці ще і «кримінальний», як вони його назвали, перерозподіл власності. І навіть наводили приклад, як окремі підприємливі люди за лічені роки зуміли отримати таку власність, яку десятками років наживала ціла громада. От і має місце певна соціальна напруга, негатив. Адже є серед населення чимало таких, які навіть на себе, на сім’ю неспроможні заробити.
В той же час багато війтівчан працюють на відхідництві, у великих містах.
Тож держава повинна не заважати розвитку підприємництва, а створити умови для його успішного розвитку.
Все це не має нічого спільного з так званим «диким» капіталізмом, якийсь чомусь у нас домінував останні роки.
Павло КУШПЕЛА.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Іродюк Іван Федорович (1905) 1905 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 12.06.44. Похов. с. Бахна, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ПІДПРИЄМЦІ – ДЗЕРКАЛО ГРОМАДИ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення