Fridge magnet wooden gears

МАЙБУТНЄ – ЗА ТЕСТУВАННЯМ

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Травня 2008, 10:05

У вівторок, 22 квітня, почалося зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників освітніх закладів, які вирішили здобувати вищу освіту. Першим був іспит з української мови і літератури. В районі зареєструвалося 568 учасників зовнішнього незалежного оцінювання з цих предметів. Проходило воно на базі Бершадської №1 і Флоринської загальноосвітніх шкіл.
О пів на дев'яту ранку до пунктів зовнішнього незалежного оцінювання сторонніх осіб не допускали – проводився інструктаж для усіх, хто був задіяний у проведенні тестування. Старші інструктори та інструктори шляхом жеребкування визначали, в якій аудиторії їм працювати, згодом отримали необхідні документи. Усі процедури суворо витримувалися.
Тим часом до названих шкіл починали прибувати учасники зовнішнього незалежного оцінювання з учителями та батьками. І для дітей, і для дорослих це – справа нова. Саме нинішнім випускникам випала честь і відповідальність першими змагатися за право стати студентами згідно з новими правилами. Тож з яким настроєм йшли вони на тестування, як реагували на те, що відбувається?
– У кожної людини свій характер, – говорить одинадцятикласник Лісниченської ЗОШ І-ІІІ ступенів Віталій Черкес. – Я трохи хвилююсь, але намагаюся тримати себе в руках. Підготувався, вважаю, непогано, уяву про тестові завдання маю, тож сподіваюся, що все буде добре.
Павло Трофей із Чернятки, який закінчив Іллінецький державний аграрний коледж, рік працює ветеринарним фельдшером у Війтівці, хоче навчатися в університеті, тому теж готувався серйозно. Підтримати, підбадьорити Павла приїхала його мати, Інна Павлівна: "Переживаю, хочеться, щоб дитина пройшла".
А Іванку Рудківську, випускницю Ізмаїльського медколеджу, яка впевнена в своїх знаннях і не дуже хвилюється, підтримує дідусь Василь Кирилович Пугач з Яланця.
– Переживаю, – каже він, – бо це вперше, ще ніхто не знає, чим воно пахне і з чим його їдять. Внучка ж мріє вступити до медуніверситету.
Світлана Василівна Гулевата з Тернівки, вчителька і мати випускниці Катерини, висловила спільну думку батьків і колег, які вважають, що зовнішнє незалежне оцінювання сільським дітям проходити важко.
Лариса Іванівна Пастух, вчителька української мови і літератури Чернятської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка 34 роки пропрацювала на освітянській ниві, уточнює:
– Тестування з української мови і літератури доцільно проводити окремо. Зовнішнє незалежне оцінювання – справа нелегка. В цілому, це крок справедливий, адже учні не будуть списувати, менше буде корупції.
Чимало освітян, з якими доводилося спілкуватися, переконані: зовнішнє незалежне оцінювання потрібно вводити поступово, для тих, хто навчався за новою програмою.
Десь за півгодини до початку іспиту в пункти зовнішнього незалежного оцінювання починають запускати учнів. Вхід, звісно, тільки за паспортами та запрошеннями. Одна з учасниць зовнішнього незалежного оцінювання з Джулинки не взяла з собою паспорта і не була допущена до тестування. Тих, хто запізнився, не було.
Кожна аудиторія розрахована на 15 учасників. Поступово вони заповнюються, і незабаром розпочинається саме тестування.
На виконання завдань учасникам зовнішнього незалежного оцінювання відводиться три години, однак багато-хто справився раніше.
– Я не дуже хвилювався, – ділиться своїми враженнями одинадцятикласник із Бершаді Андрій Мочульський. – Атмосфера була нормальна, однак мені краще здавати екзамен.
– Якщо знаєш, то не страшно, – каже Максим Трач, теж бершадець.
– Страшно не було, – зізнається Сергій Корицький з Флорино, – але я не в захваті, адже досвіду, крім пробного тестування, нема ніякого. Ще тоді мені не сподобалася складна процедура заповнення бланків. Сьогодні ж спочатку розібрався в завданнях, трошки хвилювався, але потім було нормально, справився.
Всього в Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 зовнішнє незалежне оцінювання мали проходити 286 чоловік, з'явилося ж 251. Серед тих, хто не прийшов, в основному, студенти медколеджу та учні професійно-технічної школи.
– Було підготовлено 20 аудиторій, – розповідає директор школи, відповідальний за зовнішнє незалежне оцінювання Г.О. Погончик. – організація відмінна, все було передбачено. Усі приміщення, двері були опечатані. Учителі, які були залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, підготовлені, мають відповідні сертифікати. У нас було два громадських спостерігачі, порушень не зафіксовано.
Так же чітко було організовано зовнішнє незалежне оцінювання і на базі Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тут, за словами директора В.І. Усатюка, із 282 учасників лише троє не з'явилися. Відсутність будь-яких порушень підтвердив і громадський спостерігач з Вінниці Ю.В. Ямпільський.
До речі, результати оцінювання будуть відомі десь у кінці травня. Роботи учасників відвозять у Київ, а хто перевірятиме – невідомо.
За перебігом тестування спостерігали уповноважені особи Вінницького регіонального центру оцінювання Українського центру оцінювання якості освіти О.Л. Криничний у Флоринській і Т.В. Уманська – в Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Організацією проведення зовнішнього незалежного оцінювання вони задоволені.
– Інструктаж, жеребкування, пропуск учасників та інші процедури чітко витримувалися, конфліктних ситуацій, порушень не було, – розповідає Тетяна Василівна. – Діти трішки хвилювалися, адже треба було бути уважними, дещо нервували й інструктори, бо це велика відповідальність. Після тестування проводилося анонімне анкетування, де учні ділилися своїми враженнями про незалежне оцінювання, кожен з учасників отримав звернення Президента України з побажаннями наснаги, наполегливості та успіхів. Переконана: майбутнє – за тестуванням, тому що зовнішнє незалежне оцінювання показує рівень знань дітей, веде до некорупційності освіти і обов'язково підніме рівень вчителя в Україні.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Юні таланти зі Сходу на Бершадщині</b><br />Інна Маршук – переселенка з міста Ясинуватої Донецької області – стала ученицею Баланівської ЗОШ з другого семестру,...
6 фото   
<b>Децентралізація влади - об'єднання громад: перші кроки</b><br />У контексті прийнятих змін до Бюджетного та Податкового кодексів України та набрання чинності законів щодо...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Паламарчук Олександр Матвійович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.03.45. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

МАЙБУТНЄ – ЗА ТЕСТУВАННЯМ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення