Захист системи організовано за нормативною документацією України з використанням засобів електронного цифрового підпису (ЕЦП).
Головні переваги, які отримують користувачі системи: відпадає необхідність заповнювати, друкувати, підписувати та ставити печатки на десятках, сотнях персональних звітів; заощаджуються кошти на папір, амортизацію техніки, транспортні витрати, а головне – зменшується робочий час керівників і бухгалтерів підприємств; відпадає необхідність особистої явки до Пенсійного фонду для здачі звіту; прискорюється обробка звітів, і як наслідок, користувачеві швидше надаються протоколи перевірки звіту для усунення можливих помилок. Процес звітування реалізується в чотири кроки: створення користувачем електронного звіту за допомогою програмного забезпечення, який надається при реєстрації; відправка електронного звіту каналами цифрового зв'язку (електронна пошта, Інтернет) або на фізичному носієві до управління Пенсійного фонду; перевірка звіту та видача квитанції; обробка звіту та надання протоколу перевірки звіту.
Підприємство, яке виявило бажання надавати звіти в електронній формі, листом довільної форми інформує про це управління Пенсійного фонду України в районі, місті, де воно зареєстроване як платник страхових внесків. Після чого підприємство надає центру обробки електронних звітів завірені власною печаткою копію листа про інформування управління Пенсійного фонду України та копію розпорядчого документа щодо визначення посадових осіб, яким надане право накладання ЕЦП на електронний звіт.
Центр обробки електронних звітів укладає із підприємством договір про обслуговування у системі подання електронних звітів. Цей договір визначає права і обов'язки сторін, порядок вирішення спорів, а також встановлює особливості інформаційного обміну під час подання електронних звітів.
Більш детальну інформацію про систему подання електронних звітів можна отримати у спеціалістів державного підприємства "Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України" за тел: 8(044) 278-42-50, 8(044) 235-95-49 або на сайті: http://www.sроv.соm.uа.
На сьогодні для формування звітів необхідно використовувати спеціалізоване програмне забезпечення Автоматизоване робоче місце "Звіт страхувальника"(далі – АРМ-ЗС). АРМ-ЗС організація може отримати в управлінні Пенсійного фонду України в районі, де вона зареєстрована як платник страхових внесків.
Ольга СЕМЕНДА,
начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж управління ПФУ у
Бершадському районі.