Так, створено Флоринський сільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де троє працівників утримуються за рахунок сільського бюджету. Забезпечуються належні умови для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У минулому році створено прийомну сім’ю, де виховується 4 дітей, ще п’ятеро неповнолітніх передано під опіку в іншу сім’ю. Всього ж новими формами сімейного виховання охоплено 37 дітей.
В державних інтернатних закладах перебуває 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 85 таких неповнолітніх перебувають під опікою та піклуванням родичів. Створено банк потенційних кандидатів в усиновителі. Запроваджено Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти», куди внесено всі дані на 24 дітей-сиріт та 118 дітей, позбавлених батьківського піклування.
В центрі уваги відповідних районних служб перебувають багатодітні і малозабезпечені сім’ї та ті, що опинилися в складних життєвих обставинах. Крім державної соціальної допомоги, їм надається допомога з місцевого бюджету та різні соціальні послуги. Тільки у 2007 році на це з районного бюджету виділено понад 60 тис. грн. Ще 510 тис. грн. використано на оздоровлення дітей, в тому числі із кризових сімей.
Вирішено питання із визначенням відповідного статусу дітей. Якщо на початку минулого року у районі його не мали 15 неповнолітніх, то сьогодні таких немає. Вживаються заходи захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Активізовано діяльність районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під соціальним супроводом якого у минулому році перебувало 39 кризових сімей та 44 підлітки.
Проте вирішити всі проблеми, підкреслив О.Д. Кравчук, не вдалося. Нагальним залишається питання створення дитячих будинків сімейного типу. Більш якісним та ефективним має бути соціальний супровід людей з обмеженими фізичними можливостями, багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, що втратили опіку чи потрапили у складні життєві обставини, з боку виконавчих комітетів міської та сільських рад. Адже, як показують перевірки, близько 15% багатодітних сімей мають незадовільні житлові умови, ще більший відсоток таких серед малозабезпечених.
Малодієвими, вважає Олег Дмитрович, залишаються опікунські ради при виконавчих комітетах Ставківської, Серединської, Чернятської, Дяківської, Тернівської сільських рад.
Не до кінця вирішено питання щодо захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В окремих з них після втрати батьків ні житло, ні земельні ділянки не переоформлені. Такі факти мають місце в селах Тирлівці, Баланівці, Великій Киріївці та Флорино.
Ці та інші проблеми піднімали у своїх виступах Дяківський сільський голова Ю.С. Джус, головний лікар Маньківської дільничної лікарні А.А. Зоріна, директор територіального центру по обслуговуванню одиноких та непрацездатних громадян І.М. Забіяка та директор Джулинської загальноосвітньої школи-інтернату В.Г. Марущак, які взяли участь в обговоренні доповідей. Виступаючі, зокрема, звертали увагу на те, що останнім часом окремі громадяни народження дітей перетворюють у бізнес, переслідуючи мету отримати кошти від держави, на необхідність сімейного виховання дітей і посилення ролі батьків в цьому процесі. Проблемою стає догляд за людьми похилого віку, адже їхні дорослі діти повиїжджали у пошуках заробітків, тобто виникає нагальна потреба створення соціальної лікарні.
Цікавим був виступ директора Шляхівської ЗОШ Н.М. Кравець про досвід роботи з учнями із малозабезпечених сімей, дітьми, позбавленими батьківської опіки. В школі, до речі, за ініціативою батьківського комітету створено фонд підтримки малозабезпечених. Але найбільше присутніх вразили слова учениці, яка виховується у прийомній сім’ї Стьопіних, із твору на тему «Що таке щастя». Родинне тепло, ласка матері, піклування батька – ось що вважає дівчинка справжнім щастям.