Позитивних результатів роботи по виробництву м'яса, яке становить 82 відсотки в структурі району, досягнуто у птахокомбінаті "Бершадський".
Надій молока від корови за 10 місяців становить по району 2127 кілограмів.
Середньодобові прирости тварин на вирощуванні та відгодівлі становлять: ВРХ – 414, свиней – 297 грамів.
Поголів'я худоби (умовне) в розрахунку на 100 гектарів сільгоспугідь становить 50 голів, що на 4 більше, як у минулому році.
У сільськогосподарських формуваннях налічується: ВРХ – 10433, в тому числі 3970 корів, свиней – 18520 голів, що менше, як торік. ВРХ стало менше на 4148, в тому числі корів – на 584 голови, свиней – на 1031 голову. Причому, такий спад допущено за рахунок таких господарств, як яланецьке і красносільське.
Крім того, значно зменшилося поголів'я ВРХ у Флорино, Маньківці, Серебрії та деяких інших господарствах. В той же час збільшилося молочне стадо в Усті, ПСП "Еліта", Тирлівці, Осіївці, Тернівці. На минулорічному рівні воно залишається у М'якоході, Дяківці, Теофилівці.
Позитивні приклади можна навести і по його продуктивності. Якщо в середньому по району надоєно від корови по 2127 кілограмів молока, то у 10 господарствах цей показник вищий середньорайонного. В Усті, наприклад, за 10 місяців надоєно від корови по 4079 кілограмів молока, в Осіївці – по 2800, Теофилівці – по 2664, Дяківці – по 2470, Джулинці – по 2441, по 2475 – у Шляховій. Проте у п'яти підприємствах надоєно менше, як по півтори тисячі кілограмів. У Серебрії, наприклад, по 663.
Коли готувався цей матеріал, надій молока від корови по району становив 8,4 кілограма. А от у ТОВ "Зернопродукт", Осіївці, Усті, Джулинці, Дяківці, Шляховій цей показник був вищий.
Нарощують темпи виробництва м'яса проти минулого року у ПСП "Еліта", Поташні, М'якоході, Чернятці. Середньодобові прирости ВРХ та свиней у цих господарствах теж найвищі.
В середньому по району одержано по 65 телят на 100 корів. У порівнянні з минулим роком – це на 4 більше. Вищий від середньорайонного цей показник в Усті, Тирлівці, Дяківці, Шляховій, Березівці, Теофилівці.
Певна увага приділяється вирощуванню ремонтного молодняка ВРХ – утримується 4331 голова. З метою нарощування поголів'я худоби надалі спаровано 3899 голів корів і 1619 телиць, 3850 свиноматок та свинок.
Відповідно до розробленої програми розвитку тваринництва, у наступному році заплановано збільшити стадо корів у ТОВ "Зернопродукт", ПСП "Еліта", ТОВ "Устянське", "Світанок-Агросвіт", "Осіївське" та інших господарствах.
З 1 листопада у тваринництві стартував зимово-стійловий період. На жаль, кормами на зиму запаслися лише на 44 відсотки до потреби. На одну умовну голову припадає їх по 10,1 центнера кормових одиниць.
З метою раціонального використання кормових запасів діють 12 екструдерів, 14 установок для виготовлення соєвого молока, 7 – по виготовленню комбікормів.
Кормові запаси здано під охорону, використовуються вони згідно графіків.
Хоч контрасти в роботі ферм он які, спеціалісти вважають: виконавши всі заходи, зимівлю худоби провести вдасться.
Павло КУШПЕЛА.