Для вирішення питань, пов’язаних з тимчасовим перебуванням, слід звертатися на УРЯДОВУ «ГАРЯЧУ ЛІНІЮ» безплатно і цілодобово – 0-800-507-309 або у Міжвідомчий координаційний штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції – телефони 101, 044247-30-02, 044-247-32-92. Адреса штабу: м. Київ, вул. Гончара, 55а.
Інформація про наявність вільних місць для розміщення – http//migrants.gov.ua.
Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги слід звертатися до найближчої установи соціального захисту населення за місцем фактичного проживання (перебування).
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ПЕНСІОНЕРІВ – переведення пенсії за місцем фактичного проживання (перебування), первинне призначення пенсії, перерахунок пенсії. Звертатися до органу Пенсійного фонду за місцем фактичного перебування.
При собі мати паспорт, посвідчення отримувача пенсії, довідку про присвоєння ід. коду (за наявності).
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА В ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ – пошук підходящої роботи – тимчасової і постійної, надання інформації та консультації у сфері зайнятості, можливість участі в громадських оплачуваних роботах, професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації, отримання статусу безробітного. Звертатися до центру зайнятості за місцем фактичного проживання (перебування). При собі мати паспорт, довідку про ід. код (при наявності), документ про освіту (при наявності).
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА СІМЕЙ З ДІТЬМИ – переведення допомоги за місцем фактичного проживання (перебування), допомога при народженні (усиновленні) дитини, допомога одиноким матерям, опікунам та піклувальникам, дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства, малозабезпеченим сім’ям, надання юридичної, психологічної та соціальної допомоги. Звертатися до органу соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем фактичного проживання (перебування).
Передбачена також державна підтримка громадян похилого віку, інвалідів.
Детальніше – в установах соціального захисту населення.
Телефони обласних установ:
- департаменту соціальної політики – 022-57-22-34,
- служба у справах дітей – 02267-14-08, 022-67-31-08,
- центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 022-67-12-19, 022-59-20-72.
Насамперед, вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за свободу хвилиною мовчання під фрагмент сумної символічної «Плине кача».
Затим звернувся до присутніх керівник ГФ ОГП м. Бершаді та району «Народна самооборона» Борис Демченко.
Він пояснив причину та мету зібрання: – Ми зібрали віче, щоб вислухати думки людей. Уже близько місяця стоїть майдан на площі в Бершаді проти призначення на посаду головного лікаря окружної лікарні інтенсивного лікування Василя Залецького, але на нас ніхто не зважає. І неправда, що цього хоче самооборона – цього хоче народ. У нас зібрано достатню кількість підписів. Так, у нашій лікарні є хороші лікарі, працівники з великої букви, але також є хабарники. Зрештою, що відбувається в районі? Де заводи, які є основоутворюючими районного бюджету? Де людям брати робочі місця?
Сергій Рижавський коротко розповів, якими питаннями займається «Народна самооборона» та якими методами.
Пояснив, що на вирішення всіх проблем бракує часу, тому формування змушене діяти більш радикально. Також від імені «Народної самооборони» попросив підтримки у народу.
На віче піднімалися проблеми функціонування спиртового, молочноконсервного та Красносільського цукрового заводів, говорилося про корупцію та хабарництво у міліції, прокуратурі, інших державних структурах. Виступаючі громадяни висловлювали своє незадоволення станом доріг у районі, неясністю у взаємовідносинах з орендарями земель та іншими питаннями.
Громада була налаштована на крайнощі, із натовпу лунали вигуки нетерпимості на адресу головного лікаря та посадовців загалом, яких звинувачують у корупціонерстві та хабарництві. Виступаючі зі сцени наводили власні приклади того, чому конкретних осіб можна звинувачувати у вищезазначеному, закликали повалити нинішню корупційну систему, звертались до представників влади із вимогою вирішити ці питання, дехто радив, як діяти.
Урівноважити настрої громадян намагався голова РДА Анатолій Головня. Він підтвердив, що, дійсно, ситуація з корупцією і хабарництвом у районі складна і не дає спокійно дихати громадянам.
Плюс: важко працювати, коли на Сході країни йде війна, а вирішити деякі питання просто неможливо на місцевому рівні. Але також підкреслив, що систему, яка вкорінювалась і розвивалась десятиліттями, не так просто повалити, і боротися із цим необхідно саме в правовому полі. Якщо ж народ почне вершити самосуд, то суспільство охопить хаос – і тоді міліція, суди, лікарні будуть взагалі паралізовані, нам не буде до кого звернутись за допомогою.
Сказаного на віче було дуже багато. Ніхто не заперечить, що всі підняті проблеми впливають на рівень якості життя населення. Вирішувати їх вкрай необхідно. Але не методами насильства. Якщо спричинимо зупинку роботи лікарні (подумати страшно), скільки життів може опинитись на грані обриву, скільком людям не зможуть вчасно надати допомогу. Спроба викурити корупцію і хабарництво із кабінетів підпаленими шинами обернеться витратами на ремонти зіпсованого майна, дорожнього покриття – це за наш з вами рахунок робитиметься!
Вирішення цих проблем потрібно довірити профільним спеціалістам. Або ж здобувати якісну економічну, юридичну, управлінську освіту і самим ставати спеціалістами (це пропозиція, радше, для молоді).
Звертаюся до населення та до посадових осіб: давайте намагатимемося так вживатися, аби добре було всім, а щоб совість у всіх була чиста, не вимагатимемо, не братимемо і не даватимемо хабарів.
Юлія ЛУЧИК.