З часу проведення попередньої звітно-виборної конференції минуло чотири роки. Що зроблено за цей період, які проблеми доводиться розв’язувати ветеранам нині, які труднощі долати? На ці запитання у своїй доповіді прагнув дати відповіді голова районної ради ветеранів В.М.Крамар, а також виступаючі – заступник голови, голова районної спілки інвалідів М.П.Журавльов, голови сільських ветеранських організацій І.О. Дяченко з Баланівки, М.Г. Іщенко з Дяківки, І.І. Каратнюк з Війтівки, С.П. Рекута із Шляхової, голова міської організації А.П. Вайнер. Проблеми одиноких непрацездатних громадян висвітлив директор центру по їх обслуговуванню І.М. Забіяка. Про необхідність тісної співпраці двох ветеранських організацій вів мову голова спілки ветеранів Афганістану та інших локальних воєн А.О.Івасик. Досить гострими були виступи ветеранів Д.К. Лісіцина та Л.В. Писанецького. Повне розуміння проблем і шляхів їх розв’язання засвідчив своїм виступом голова районної ради М.Г. Бурлака.
А про те, що роботи в організації чимало, свідчить хоча б те, що за чотири роки було проведено більше 60 засідань її президії, на яких обговорювалися питання соціального захисту людей похилого віку, зокрема, виплат пенсій, субсидій, надбавок за нагороди, допомога одиноким, престарілим, вдовам, інвалідам.
Як завжди, актуальними залишаються проблеми медичного, торговельного, транспортного обслуговування ветеранів. Позитивним є те, що деякі керівники промислових підприємств, установ та організацій з великою увагою ставляться до ветеранів, надають їм допомогу.
Одним із головних напрямів діяльності організації є участь у відзначенні днів Перемоги, річниць визволення району, області, України від фашистських загарбників, Дня захисника Вітчизни. Ці заходи слід якомога повніше використовувати для патріотичного виховання молоді. Особливо актуальним це питання є зараз, коли районна організація готується до свого 20-річчя, яке вона відзначатиме у лютому 2008 року.
Практика показує, що там, де є тісна співпраця ветеранських організацій з органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, громадськістю, там досягають хороших результатів. Це засвідчують приклади такої співпраці в Баланівці, П’ятківці, Шляховій, Усті, Флорино, Осіївці, Бершаді. На жаль, із закриттям багатьох сільгосппідприємств та скороченням виробництва багато людей похилого віку залишилися поза увагою і не мають якоїсь матеріальної підтримки з їх боку. Тож треба негайно цих ветеранів закріпити за діючими підприємствами, як це зробив міський голова Бершаді. Проблемами ветеранів постійно переймаються керівники птахокомбінату “Бершадський” І.І. Андрушко, спиртзаводу А.П. Новінський, управління газового господарства В.М. Баранов, електротехнічного заводу Д.С. Янчук та інші.
На жаль, більшість наших ветеранів не мають достатнього пенсійного забезпечення. Відсутні магазини, які б реалізовували товари для них за доступними цінами. Нема в продажу дешевих молочних продуктів, хоч маємо свій молочноконсервний комбінат. Є проблеми в установці телефонів для ветеранів, які змушені чимало років чекати своєї черги. Не може не турбувати, що не виконується Закон “Про соціальний захист ветеранів війни”. Ще багато треба зробити для того, щоб у повному обсязі надавалися пільги для громадян, віднесених законом до дітей війни.
Хоч у районі проводиться чимала робота по патріотичному вихованню молоді, в цьому напрямку ще багато потрібно докласти зусиль.
Нині в районі проживає понад 23 тисячі ветеранів, з них інвалідів війни – 512, учасників бойових дій – 213, дітей війни – 9500, учасників війни – 5050. Усі вони потребують належної уваги і не тільки з боку держави, а й з боку тих, хто живе поруч з ними, тих, хто може і повинен оточити їх увагою та турботою.
На конференції обрано новий склад районної ради ветеранів. Головою її знову обрано В.М.Крамара, заступником – М.П.Журавльова, головою ревізкомісії – Б.А. Морозюка. Обрано також президію районної ради. Прийнято відповідне рішення, в якому задовільно оцінено зроблене за звітний період і визначено напрямки роботи на наступний період.
Федір ШЕВЧУК.