Fridge magnet wooden gears

Добре там, де нас немає…

  • Подобається-3Не подобається
  • 5 Вересня 2011, 12:42

Колись у радянські часи не було сім`ї, в якій хтось із чоловіків не пішов на фронт під час Великої Вітчизняної війни. Сьогодні, у Бершаді та районі, мабуть, немає сім`ї, де хтось не поїхав в Італію чи іншу країну на заробітки. Останнє десятиліття незалежної України стало піком чергової хвилі міграції населення у пошуках кращого життя….

У всіх них доля складається по – різному. Та спільними залишається ностальгія і бажання побачити дітей. А ще… Їм всім так потрібне тепле українське слово, підтримка і, врешті – решт, інформація про те, на що мають право, чим можуть користуватись. Вони створюють рукописні газети українською мовою, у яких звучать вітання з днем народження, вірші нашої землячки Катерини Андроник, що віють запахом батьківщини; профспілкові організації по захисту емігрантів, клуби за інтересами. Образ калини – символу далекої Батьківщини, не покидає кожного українця – заробітчанина. Так само, як і українська хустка та вишиванка.

Сьогодні українська мова звучить у 50 містах Італії. І одне з них – невеличка Феррара, в яку переїхала значна частина бершадців.
   Це мужні люди. Бо, опинившись на перехресті відчаю і безвихідності, маючи освіту, вони не змогли прогодувати свої сім`ї. І знайшли вихід.
   Це соціально – активні особистості. Бо відчувають, що не хлібом єдиним сита людина. Вони гуртуються для проведення різних українських свят, де не обходиться без українського прапора, вишиванок та, звичайно, пісень. Згадують калину над Бугом, п`янкий запах бузку та зелень любистку. І тиху українська ніч…

Що роблять тут вони, у цій країні?.. За чим приїхали?..У кожного були свої причини. Хто їхав з відчаю, хто більш розсудливо хотів заробити на майбутнє. Ці люди зберігають українське громадянство, вони збираються обов'язково повернутись на Батьківщину. Це сміливі люди, тому що не злякались поїхати в невідомість. Вони побачили інший світ, що дозволяє їм тверезо поглянути на Україну і оцінити її сильні і слабкі риси. Вони навчились дуже напружено працювати по 10-16 годин на добу. Повертаючись в Україну, вони несуть нову трудову етику - чесно і напружено працюючи, вони стають прикладом для оточуючих. І, навіть не думаючи про велику місію, адже після повернення ці люди мимоволі впорядковують українське суспільство навколо себе, стають своєрідними "центрам кристалізації" нової України.

Чи можна їх назвати Патріотами? Звичайно так. Бо, скорочуючи ті нелегкі дні під чужим небом, стараються залишатися добрими і порядними, уміють подати руку допомоги, відкрити свою душу і серце для людини, в якої трапилась біда. Спішать творити добро, поки ще живі, і при цьому, зберегти гідне обличчя українця. Бо кожен прожитий день – це історія.

Великим щастямдля них  є листи із рідної домівки, які пишутьїхні і діти. Ось один із них.

     Лист до матері.

Здрастуй, люба матусю! Пишуть до тебе рідні діти. Сумуємо за тобою. Не проходить жодного дня, щоб не згадали тебе. Все, що ти робила ( а ти в нас надзвичайно, творча і талановита людина), про що мріяла, змінилось одним бажанням – заробити грошей на пристойне життя, бо іншого виходу не було.
Боляче дивитись, як колись багата і щедра країна, витурлює у чужі краї шукати куска хліба. Ви їдете, щоб ваші діти мали дах над головою, освіту. Але щось вривається у зв`язках. В серцях тих – туга і біль. Молоді, найкращі роки, ви віддали своїй Україні, творили, мріяли, ростили синів і дочок для її майбутнього. А що отримали в замін? Залишені домівки, сім`ї, що приходять у сни щоночі.

Матусю! Як хочеться, щоб ти була поруч! Особливо, коли немає з ким порадитись, кому вилити душу. Навколо сама брехня. Газети, телефони, радіо - усі говорять про ріст економіки. Де та в кого? Можливо, вони надіються на вас.?! На тих, хто з вищою освітою там, на чужині, змушені виконувати найбруднішу роботу, доглядати чиїхось бабусь та дідусів? А наші старенькі просто помирають від голоду. МИ ж, молоді, з безнадією дивимось у завтрашній день, рік, місяць. Змушені схиляти голови та принижуватись за ті жалюгідні копійки. А скільки талановитої молоді втратило всяку надію, віру в себе, в майбутнє. Країна, що славилась милосердям, щедрістю та гостинністю перетворилася в державу моральних і фізичних калік. Вже до того, кому просто стало погано на вулиці, ніхто не підійде і не запропонує допомоги, а минають, намов, прокаженого. Все це робить клята вигода.

Пишу тобі, мамо. І не знаю, до кого більше цей лист: до тебе чи до тієї неньки – України, що вигнала вас, ніби шкідників з городу. А, можливо, до тієї матері, що хоч на короткий час прийняла вас до себе, дала хоч маленьку надію. Як боляче і образливо чути, що їхня церква годує тих, у кого немає роботи, а наша людина, яка працює, не завжди може прогодувати сім»ю. Що казати, коли екс - президент Л. Кучма назвав вас повіями і ледарями? Ми вже до всього звикли. Лиш хочеться, щоб там, на чужині, ви були Людьми, згадували рідну землю, бо вона ж одна, і все – таки зростила усіх нас. Були добрими і допомагали одне одному. А ще – вірили, що все колись і в нас зміниться на краще. Буде і на нашій вулиці свято!

Матусю, повертайся! МИ дуже тебе любимо!

(Студентка Уманського університету)


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Токарчук Хома Володимирович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Молдова.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Добре там, де нас немає… - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення