Вона і справді корисна, тільки не та, що на базарі…
Світло-оранжева курага не схожа на ворога. Але в цьому випадку зовнішність оманлива. До нас вона надходить з Туреччини, так званий «турецький тип» кураги. Відмітна її особливість не тільки в її кольорі, але і в підвищеній її вологості.
Абрикос було введено в культуру понад 2000 років назад. Його батьківщиною вважаються гірські райони Китаю. В сушеному вигляді абрикос практично не втрачає свої корисних властивостей.
Швидше за все, при обробці сухофрукта - кураги використовувався діоксид сірки SO2, це токсичний елемент. Діоксид сірки застосовують у процесі сушіння плодів. Він діє як відбілюючий, що консервує вплив, гальмує ферментативне потемніння, перешкоджає потемніння фруктів, руйнує вітамін В1, дисульфідні містки в білках, що може викликати небажані наслідки, як наприклад, фатальні алергічні реакції у астматиків. Але це ще не найстрашніше. Навіть малі дози цього газу можуть викликати сильну алергію і головні болі. Крім усього іншого, підвищена вологість у сухофруктах, а зокрема в турецькій куразі призводить до проникнення у неї різного роду грибків органічного походження, цвілі. Потрібно пам'ятати, сухофрукти світлих відтінків, наприклад, абрикос, після їх сушіння повинні бути темними і, як консервуюча речовина, нехай вже краще в них використовується цукор, ніж SO2.
Найгірша курага та, що є на базарі весною та влітку, коли ми відчуваємо найбільший авітаміноз. Її везуть до країн СНД тому, що не приймають країни Євросоюзу, адже там потребують натуральної. Вона темного кольору, непрозорого, так як висушена природним шляхом. Тому найкраще її сушити самому.
Сушений абрикос, залежно від виду, може називатись по-різному: урюк (абрикос з кісточкою), курага (абрикос без кісточки, розрізаний навпіл) або кайса (цілий абрикос без кісточки). В будь-якому випадку, це джерело корисних речовин. Адже в його складі - пектин, яблучна, лимонна і винна кислоти, вітаміни С, групи В, Р, РР, каротин (провітамін А). А також маса мікроелементів: фосфор, залізо, кальцій, калій.
Курага зміцнює кісткову і м'язову тканину, покращує обмін речовин, налагоджує роботу кишечника, попереджає розвиток онкозахворювань. І чудово бадьорить! Її обов'язково слід включати в свій раціон тим, хто худне - по-перше, вітамін В5 в її складі має жироспалюючий ефект, по-друге, вона допомагає відновити сольовий баланс в організмі, часто порушений в результаті дієти.
Сезон абрикос наближається до завершення. Щедро всипають стежки своїми плодами невеличкі дерева, даруючи людям сонячне тепло. Перед тим, як загорнути все у сміття, можна було б частину зібрати і просто висушити, адже наші предки не називали її ні курагою, ні урюком, ані кайсою, а просто сушеними абрикосами…