На період посівної кампанії господарства були забезпечені якісним насінням та добривами. Прогнозоване збільшення посівних площ під цукровими буряками підвищить також і обсяги переробки цукрових буряків.
Станом на 25 квітня 2011 року в Україні посіяно цукрових буряків 458,3 тис. га ( 83 %), у Вінницькій області – 70,5 тис.га або 93 % від прогнозу (76,0 тис. га). Для кожного району було доведено необхідні площі посіву цукрового буряка, гречки та гороху. Та не дуже рвуться керівники сільськогосподарських товариств виконувати дані норми. Про можливості та причини йшлося на нараді з аграріями району.
27 квітня о 14 годині головою райдержадміністрації О. Снігуром проведено нараду з керівниками сільсьгосподарських підприємств району.
Сільське господарство – це основна галузь Вінницької області. Саме вона залежить від багатьох чинників, як загальнолюдських, так і природних. Недарма кажуть у народі:«Весняний день – рік годує». Від вчасно проведеного комплексу весняно – польових робіт залежить продовольчий достаток всього року.
Про хід весняно – польових робіт доповідав заступник голови райдержадміністрації В. Кушпела. Він проаналізував хід посівної кампанії по різних сільськогосподарських товариствах району та відмітив кращих. Особлива увага зверталася на дотримання вимог сівозміни, забезпечення насінням та основні джерела фінансування сільського господарства району. Аналізувалися також недоліки та проблеми, що виникли в певних господарствах, зокрема, наслідки нераціонального використання органічних речовин та добрив, недотримання сівозмін щодо посіву сільськогосподарських культур, що сприяє як виснаженню грунтів, так і розмноженню шкідників, хвороб. Значні площі потрібно пересіяти. Особлива увага зверталась також на відродження тваринництва як галузі, відповідно до державної програми підтримки села: оцінка показників по виробництву, резерви нарощування ВРХ. Також підіймалося питання керівниками товариств щодо виплати державних дотацій на розвиток тваринництва.
Про хід виконання доручення голови облдержадміністрації щодо посіву основних видів сільськогосподарських культур інформував заступник начальника управління АПР С. Пересадюк. За дорученням першого заступника голови облдержадміністрації щодо продовольчої безпеки населення, доведено площі посівів сільськогосподарських культур у розрізі кожного району.
Акцентувалася увага на посіві таких культур, як цукровий буряк, горох та гречка, які посіяно менше рекомендованих площ. Названо також господарства, дані культури. На жаль список їх невеликий: Флорино СФГ «Агро», Маньківка СТОВ «Лан», Дяківка ПП «Промінь», Красно- сілка ТОВ «АгроМир + Деметра», Бершадь ПП «Валентина».
Щодо нарікань на деяких керівників сільськогосподарських товариств на відсутність глибокої оранки, яка необхідна для посіву даних культур, С. Пересадюк наголосив, що нещодавно фахівцями Інституту кормів було проведено науково – практичну конференцію, де саме розглядалося дане питання. При забезпеченні потрібного живлення рослин, виконання всіх агротехнічних вимог, глибока оранка необов»язкова: врожайність цукрового буряка – 436 ц /га ( при глибокій), 407 ц га ( при звичайній).
Своїми думками щодо покращення даної ситуації поділився голова ради сільгоспвиробників району, директор СТОВ «Лан», депутат обласної ради С. Савченко.
Генеральний директор компанії «Укрцукорінвест» Н. Дзицюк наголосила на правильності політики районної влади щодо відродження цукрової галузі та забезпечення цукрового заводу необхідною сировиною. Звернувши увагу на те, що ми - аграрна країна, яка забезпечувала цукром 14 країн, сьогодні не може забезпечити сама себе. Н. Дзицюк запевнила присутніх у забезпеченні необхідними ресурсами та чесному розрахунку за отриману сировину.
Учасники зібрання мали змогу поділися своїми наболілими проблемами, питаннями, досвідом.
Підводячи підсумки наради, О. Снігур. Наголосив, що тільки у тісній співпраці влади і сільськогосподарських товариств, ми маємо і зможемо виконати державну програму та забезпечити продовольством жителів району. Також ми маємо забезпечити роботу Красносілського цукрового заводу, бути господарями у своєму районі та передати нащадкам родючі землі, а не пустелі.
Головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики Г. Іванченко
P.S. Але були в наших краях люди, які любили цю землю, дбали про її родючість, зустрічали схід сонця з жайворонком у полі. Саме про такого нашого земляка, Героя Соціалістичної Праці В.М. Кавуна писав всесоюзний журнал "Огонек" ще у 1961 році. Може варто було б повчитись???