Fridge magnet wooden gears

Що посієш...

  • Подобається3Не подобається
  • 28 Квітня 2011, 20:39


Відродження цукрової галузі сьогодні на порядку деному як в Україні, так і на Вінниччині. Україна, яка колись годувала цукром крім себе ще 14 держав, сьогодні не може забезпечити навіть своїх потреб у цьому продукті.
В 2011 році в області заплановано засіяти цукровими буряками на 6 тис. га більше, ніж минулого. На сезон 2011 року підготовлено понад 82 тис. га глибокої оранки, які можуть бути використані під посіви цукрових буряків.

На період посівної кампанії господарства були забезпечені якісним насінням та добривами. Прогнозоване збільшення посівних площ під цукровими буряками підвищить також і обсяги переробки цукрових буряків.

Станом на 25 квітня 2011 року в Україні посіяно цукрових буряків 458,3 тис. га ( 83 %), у Вінницькій області – 70,5 тис.га або 93 % від прогнозу (76,0 тис. га). Для кожного району було доведено необхідні площі посіву цукрового буряка, гречки та гороху. Та не дуже рвуться керівники сільськогосподарських товариств виконувати дані норми. Про можливості та причини йшлося на нараді з аграріями району.

27 квітня о 14 годині головою райдержадміністрації О. Снігуром проведено нараду з керівниками сільсьгосподарських підприємств району.
Сільське господарство – це основна галузь Вінницької області. Саме вона залежить від багатьох чинників, як загальнолюдських, так і природних. Недарма кажуть у народі:«Весняний день – рік годує». Від вчасно проведеного комплексу весняно – польових робіт залежить продовольчий достаток всього року.

Про хід весняно – польових робіт доповідав заступник голови райдержадміністрації В. Кушпела. Він проаналізував хід посівної кампанії по різних сільськогосподарських товариствах району та відмітив кращих. Особлива увага зверталася на дотримання вимог сівозміни, забезпечення насінням та основні джерела фінансування сільського господарства району. Аналізувалися також недоліки та проблеми, що виникли в певних господарствах, зокрема, наслідки нераціонального використання органічних речовин та добрив, недотримання сівозмін щодо посіву сільськогосподарських культур, що сприяє як виснаженню грунтів, так і розмноженню шкідників, хвороб. Значні площі потрібно пересіяти. Особлива увага зверталась також на відродження тваринництва як галузі, відповідно до державної програми підтримки села: оцінка показників по виробництву, резерви нарощування ВРХ. Також підіймалося питання керівниками товариств щодо виплати державних дотацій на розвиток тваринництва.

Про хід виконання доручення голови облдержадміністрації щодо посіву основних видів сільськогосподарських культур інформував заступник начальника управління АПР С. Пересадюк. За дорученням першого заступника голови облдержадміністрації щодо продовольчої безпеки населення, доведено площі посівів сільськогосподарських культур у розрізі кожного району.

Акцентувалася увага на посіві таких культур, як цукровий буряк, горох та гречка, які посіяно менше рекомендованих площ. Названо також господарства, дані культури. На жаль список їх невеликий: Флорино СФГ «Агро», Маньківка СТОВ «Лан», Дяківка ПП «Промінь», Красно- сілка ТОВ «АгроМир + Деметра», Бершадь ПП «Валентина».

Щодо нарікань на деяких керівників сільськогосподарських товариств на відсутність глибокої оранки, яка необхідна для посіву даних культур, С. Пересадюк наголосив, що нещодавно фахівцями Інституту кормів було проведено науково – практичну конференцію, де саме розглядалося дане питання. При забезпеченні потрібного живлення рослин, виконання всіх агротехнічних вимог, глибока оранка необов»язкова: врожайність цукрового буряка – 436 ц /га ( при глибокій), 407 ц га ( при звичайній).

Своїми думками щодо покращення даної ситуації поділився голова ради сільгоспвиробників району, директор СТОВ «Лан», депутат обласної ради С. Савченко.

Генеральний директор компанії «Укрцукорінвест» Н. Дзицюк наголосила на правильності політики районної влади щодо відродження цукрової галузі та забезпечення цукрового заводу  необхідною сировиною. Звернувши увагу на те, що ми - аграрна країна, яка забезпечувала цукром 14 країн, сьогодні не може забезпечити сама себе. Н. Дзицюк запевнила присутніх у забезпеченні необхідними ресурсами та чесному розрахунку за отриману сировину.

Учасники зібрання мали змогу поділися своїми наболілими проблемами, питаннями, досвідом.

Підводячи підсумки наради, О. Снігур. Наголосив, що тільки у тісній співпраці влади і сільськогосподарських товариств, ми маємо і зможемо виконати державну програму та забезпечити продовольством жителів району. Також ми маємо забезпечити роботу Красносілського цукрового заводу, бути господарями у своєму районі та передати нащадкам родючі землі, а не пустелі.

Головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики Г. Іванченко

P.S. Але були в наших краях люди, які любили цю землю, дбали про її родючість, зустрічали схід сонця з жайворонком у полі. Саме про такого нашого земляка, Героя Соціалістичної Праці В.М. Кавуна писав всесоюзний журнал "Огонек" ще у 1961 році. Може варто було б повчитись???


Файли
Назва Опис Розмір
.pdf "Огонёк" №38 сентябрь 1961   [818 Kb]  


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
5 фото   
<b>Поїздка до Польщі</b><br />З 29.07.10р. по 6.08.10р. делегація з с. Баланівка перебувала в Польщі з дружнім візитом в рамках співпраці між селом...
2 фото   
<b>Ректор, син військового льотчика</b><br />Готуючи до друку фотоальбом про Серединку, довелося вести пошуки імен відомих земляків із цього села по Україні та за...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Заморський Аврвм Федорович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 00.08.44. Похов. м. Бєльці, Молдова.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Що посієш... - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення