У заході взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Гресько, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Надія Герасимчук та священнослужитель Голдашівської громади Української ГрекоКатолицької Церкви о. Михайло Будник, вихованці та викладачі музичної школи, діти, жителі міста.
Насамперед, діти почули історію святкувань, традицій та звичаїв, про які розповідала науковий співробітник музею Галина Шевчук. Учасники свята ознайомилися також із виставкою робіт художника Сергія Мазуренка та різдвяних композицій, виготовлених гуртківцями із тіста.
Перед учасниками заходу виступив о. Михайло Будник, який нагадав, що ми можемо сьогодні святкувати тому, що нас охороняють воїни на Сході України у будьяку погоду. Ми маємо пам’я - тати про них і бути вдячними. Він благословив саме проведення святкувань, нагадавши, що головним іменинником найбільшого свята всіх вірян є Ісус Христос.
Священик закликав впустити Ісуса до свого серця та жити за його заповідями.
Цього року до господи ра - йонного краєзнавчого музею завітало кілька щедрівних ватаг: районного будинку культури (керівник Ніна Гончарук), дитячий вокальний ансамбль (керівник Лариса Баранова) Бершадської ДМШ ім. Р. Скалецького та зразковий дитячий вокальний ансамбль «Світанок» (керівник Олена Гоцуленко) Флоринського будинку культури.
Організатори заходу наголошували на присутності на столі головної різдвяної страви – куті, яка протягом свят готується тричі:
- перша – «Багата», вона готується в переддень Різдва;
- друга («Щедра») – на Василя (Старий Новий рік 14-го січня);
- третя («Голодна кутя») – у переддень Водохреща (хоча у деяких місцевостях саме цю кутю називають «Багатою»).
З вечора і до півночі обходили оселі щедрувальниці.
Юнки, зібравшись у гурти, з поетичними піснями-щедрівками відвідували сусідів, а дівчата-підлітки щедрували поодинці чи гуртом. Парубки в цей час «водили Меланку», тобто перевдягненого в жіноче вбрання жартівника.
Усі присутні в музеї мали можливість брати участь у дійствах, покушувати запашних пирогів, узвару та святкових страв, приготовлених вмілими господарями. Кутя виявилась дійсно щедрою та багатою, бо багата і щедра наша українська земля своїми полями, лісами і дібровами. Багата на хліб і пісню, на традиції та обряди.
Галина ІВАНЧЕНКО, член Національної спілки журналістів України, громадський кореспондент.