– Коли постало питання про номінацію «Краща первинна журналістська організація», то думка була одностайна – первинний осередок при редакції громадсько-політичної газети «Бершадський край». У складі організації – більше двадцяти творчих особистостей. Це професійні журналісти, а також постійні автори газети. Їх відзначає постійна активність у громадському житті та співпраці з газетою.
Половина списочного складу є також авторами власних книг – публіцистичних, краєзнавчих, поетичних, прозових. Наприклад, колишній багаторічний редактор газети, заслужений журналіст України Петро Маніленко, перебуваючи на пенсії, не збавив творчої активності, за кілька років написав десять книг публіцистики, спогадів, гумору, уклав унікальний збірник місцевих авторів «Сузір’я бершадських талантів». Недавно вийшла його нова книга «Какомей, Чукотка!» – цікаві роздуми і спогади про прожите і пережите ветераном журналістики. На рахунку нинішнього редактора, який також є заслуженим журналістом України, Федора Шевчука, теж десяток видань. До речі, він очолює осередок НСЖУ понад тридцять років, за цей час організація неодноразово перемагала у різних творчих конкурсах.
Десять солідних книг належать перу директора міської школи №1 Григорія Погончика. Серед них – енциклопедичне видання «Бершадщина – з минулого в майбутнє» (майже тисяча сторінок, кілька тисяч ілюстрацій). Презентації деяких книг цих авторів відбувалися не тільки в районі, а й в обласній бібліотеці імені Тімірязєва.
Первинна організація НСЖУ надала методичну і практичну допомогу у виданні книг громадським кореспондентам газети Миколі Рудику, а також покійним нині Юрієві Цінчику, Тетяні Кучанській. Загалом за участю і сприяння осередку НСЖУ вже вийшло понад півсотні книг. А член НСЖУ, громадський фотокореспондент Руслан Храновський протягом багатьох років постійно фіксував і фіксує події в районі спочатку на кінокамеру, а згодом на відео. Підготував кілька цікавих документальних стрічок, які знайшли хороші відгуки в жителів району. Недавно його фільм «Герої не вмирають» переміг на обласному фестивалі «Кінометр».
З 2000 року первинна організація НСЖУ спільно з товариством «Прогрес» села Серединки щорічно відзначають премією імені Василя Думанського кращого громадського кореспондента газети (Василь Думанський – людина незвичної долі, все життя був прикутий до ліжка, але невиліковній недузі протиставив непересічний талант. За життя вийшло дві книги його поезії і прози, а по смерті – книга «Вибір». Теж за участі місцевих журналістів і при підтримці товариства села Серединки, де жив Василь). До речі, практично всі лауреати премії імені Думанського стали членами НСЖУ, а Василь Вербецький – ще й професійним журналістом.
НСЖУ активно проводить роботу з молоддю. Нині на факультетах журналістики університетів України і Польщі навчаються четверо студентів з району. Вони також активні автори «Бершадського краю».
Журналістський осередок – один із небагатьох районних в Україні, звідки вийшло троє заслужених журналістів.
ПОБАЖАННЯ
колективу редакції газети «Бершадський край»
Колективу «Бершадського краю»
Зичу щастя, благ земних, добра.
З ювілеєм щиро вас вітаю,
Хай районка наша процвіта.
Щоб вона ніколи не старіла,
Щиру правду до людей несла.
Це робить завжди вона уміла,
Заслужила шану читача.
Щоб редактор був до вас прихильним,
Преміальні в свято принесе.
Хай над нами сяє сонце мирне,
І тираж районки хай росте!
Микола РУДИК, громадський кореспондент, с. Михайлівка.