Зокрема, діалоги стосувалися актуальних тем сьогодення: реформи місцевого самоврядування, добровільного об’єднання територіальних громад району, а також роботи місцевих підприємств та перспективи впровадження інвестицій на території району. Темою для спілкування стали також окремі питання цінової політики, приватизації підприємств, працевлаштування молоді, створення робочих місць. Жвава дискусіядіалог у форматі «запитання – відповідь» відбулася і з представниками громадськості.
Найбільше людей хвилювало питання формування спроможних територіальних громад у нашому районі. Щоб зняти напругу, яка склалася навколо визначення кількості об’єднаних громад, Григорій Михайлович надав ґрунтовні роз’яснення, акцентуючи увагу на принципі добровільності під час об’єднання: «Я вважаю, що робочій групі, яка діє згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації, необхідно зробити дуже глибокий системний аналіз по кожному населеному пункту району. На Бершадщині можна створити не п’ять чи вісім громад, як пропонується, а, скажімо, п’ятнадцять. Якщо дивитися на перспективу майбутнього, то в Україні до 30 відсотків малих сіл зникне, а залишаться лише ті села, які мають привабливі бізнесові можливості для розвитку підприємництва.
Тому сьогодні необхідно об’єднувати територіальні громади, і не у дві, а набагато більше, враховуючи добровільність. А тим, хто сьогодні пропонує зачекати, скажу: «Той, хто стоїть на місці – відступає назад. Хто йде вперед – стоїть на місці. І лише той, хто біжить – рухається вперед».
На реформі місцевого самоврядування акцентував увагу і Микола Кучер. Під час виступу він закликав бершадчан підійти дуже серйозно до формування спроможних територіальних громад, глибоко розібратися у цьому питанні.
«Головна мета об’єднання – зміни у бюджеті громад та розподілі коштів. Хто піде першим, той виграє, а хто не піде – програє. Якщо об’єднаються кілька громад, вони набудуть статусу міста обласного значення. А це 60 відсотків ПДФО, 100 відсотків акцизного збору та інші переваги», – зауважив він. А також наголосив на тому, що під час реформування необхідно комплексно керуватися Законами України «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Останнім законом вводиться таке поняття, як староста села. Тому сьогодні назріла необхідність прописати положення про сільського старосту.
Зрозуміло, що об’єднання територіальних громад – предмет активного обговорення, і запитань виникає більше, ніж відповідей. Якою ж буде реалізація цього закону, покаже час. Та вже зараз зрозуміло, що ми на порозі чергових змін і сподіваємося, що ці зміни будуть лише на краще.
Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату РДА.