Fridge magnet wooden gears

Його незгасна зоря

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Квітня 2015, 09:00

Василь Думанський… Це ім’я полетіло над світом і яскравою зорею засвітилось у душах небайдужих людей. Історія його життя дуже повчальна. Василь не зламався перед хворобою, яка на все життя прикувала його до ліжка, вистояв духом і всю глибину та щирість свого серця перелив у Слово. Він навіть своїм нещастям стверджував і вчив усіх ніколи, ніде, ні за яких обставин не опускати рук. Він ніс свій хрест.

Вся Україна шанує творчість В.Думанського, і скрізь проходять масові заходи до 65річчя з дня його народження.

До цієї дати Серединська сільська бібліотека провела зі школярами молодших класів вікторину «Ім’я Думанського стукає в серцях», а з учнями 7 класу – літературну годину «Ти будеш жити вічно серед нас».

Цікавою і змістовною була розповідь Олесі Ящук, вчительки української мови та літератури, про історію створення та видання книг «Мій день», «Листопад» та «Вибір».

Василя Думанського відчуваємо всюди: у книгах, у рушниках, які вишивала мати за його ескізами, у назві головної вулиці, у назві школи, у цвітінні соняха, у блакитних волошках у житі.

Бібліотекар Галина Гомеля ознайомила учасників з однойменною змістовною книж ковою виставкою, прочитала власний вірш, присвячений пам’яті поета. Діти із захопленням слухали про нелегке життя людини, яка не скорилася вироку долі. Учні школи Андрій Бабій, Артем Крилов, Вадим Стародуб, Інна Шаргородська, Ульяна Магдич зачитували рядки поезії та прози письменника, які глибоко вразили їхні дитячі душі.

До творів діти намалювали свої малюнки. Потім всі присутні переглянули документальний фільм про поета-філософа «Береги Василя Думанського», який підготував до перегляду директор будинку культури А.А. Жук.

По закінченні всі присутні ще ознайомились з фотостендом про життєвий шлях поета, виставкою рушників його матері.

Дякуємо всім учасникам за змістовно проведений захід.

Переконані: проза і поезія В.Думанського не тільки несуть людям джерело духовності, доброти, оптимізму і милосердя, любов до рідної мови, але й мають величезне виховне й естетичне значення.

Його новели, етюди, образки не можна читати без хвилювання, тому що вони торкаються найпотаємніших струн душі.

Галина ГОМЕЛЯ, бібліотекар Серединської сільської бібліотеки


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
6 фото   
<b>Історія села</b><br />
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Петровський Василь Іванович (1918) 1918 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Його незгасна зоря - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники