Творчий доробок композитора увійшов у золотий фонд вітчизняного мистецтва. У його ужинку – 598 творів, з яких 373 надруковано, а 225 у рукописах.
І ми, земляки, про це па - м’ятаємо. Ось і нещодавно у Михайлівському будинку культури було проведено вечір-портрет «Чарівник музики і слова», присвячений 115-ій річниці з дня народження Р.А. Скалецького.
Із вітальними словами розпочав вечір сільський голова А.П. Палагній, а вокальний ансамбль учителів Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Р.Скалецького виконав пісню «Про рідне село», написану композитором на слова Івана Палагнія.
Пісня – це голос народу, поетичний вияв його працелюбної вдачі, мрій і прагнень. Його музичну спадщину шанують в області. Тож не дивно, що вшанувати пам’ять знаменитого митця приїхали викладачі, учні Бершадської музичної школи імені Р.Скалецького, тріо «Чарівниці» та лауреат всесоюзних і республіканських конкурсів, народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури. У програмі вечора взяв участь вокальний жіночий ансамбль «Джерело» Михайлівського будинку культури та вокальний ансамбль учителів місцевої школи.
Линули пісня за піснею, написані Скалецьким. А у фойє будинку культури було оформлено книжкову виставку «Пісенний вінок Родіона Скалецького», на якій були представлені матеріали про життя і творчість композитора.
Висловлюємо щире спасибі за спонсорську допомогу в організації дійства голові райдержадміністрації А.Т. Головні та підприємцю В.Я. Гондаруку.
«Моє село, Поділля мого гілочка,
Талантом свого сина ти зігріте.
Його душа нам світить, ніби зірочка,
І пам’яттю у кожне серце світить».
Тетяна КУЗЬМЕНКО, директор Михайлівського сільського будинку культури.
Галина ЗАТОЛОЧНА, завідуюча бібліотекою.
Від редакції: урочистості з нагоди 115-ої річниці з дня народження митця проходили і в обласному центрі. У них взяла участь делегація нашого району.