Олександр Валентинович про Південний Буг: – Свято річки, яке започатковане ще у 2009 році, відзначається щорічно у третю суботу травня. Цьогоріч воно припало на 17 травня (власне кажучи, виклад цієї розмови редакція планувала на 16 травня, але через відомі причини публікацію перенесли на сьогодні).
Мій співрозмовник нагадав, що свій початок річка бере поблизу села Холодець у Хмельницькій області. Впадає в Дніпро-Бузький лиман Чорного моря у Миколаївській області. Південний Буг перетинає з північного заходу на південний схід значну територію України. Понад 6,5 тисяч малих і середніх річок несуть свої води у Південний Буг, формуючи його стік. Серед найбільш відомих приток – Соб, Кодима, Синюха, Інгул. А в нашому регіоні це Дохна та Удич. Довжина Південного Бугу 806 км, площа водозбору – 63700 км2. У басейні річки проживає 4,1 млн.
чоловік. На берегах розташовані три обласних центри – Хмельницький, Вінниця, Миколаїв, а басейн Південного Бугу розташований на території семи областей – Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Це єдина велика річка України, водозбір якої повністю розміщений у межах нашої держави.
Про відзначення Дня Південного Бугу на території нашого району: – Масові заходи, приурочені до дня річки, проводяться учнями Сумівської ЗОШ щорічно, і це вже стало гарною традицією, адже мальовниче село Сумівка розташоване на березі Південного Бугу. У цей день проводиться лінійка, в ході якої учні розповідають про охорону та збереження водного масиву, прибережної зони. Зі старшокласниками проведено екологічний суботник, а також разом із учнями насаджені верби по береговій лінії. Подібні заходи важливі для виховання у дітей любові та поваги до живого, що їх оточує, та звертають увагу підростаючого покоління і не тільки на важливе значення річки в житті суспільства.
Розмовляла Тетяна БОНДАР.