На знімку: під час вечора. Фото автора
Перед початком заходу до пам’ятника співцю української пісні, який своєю творчістю прославив наш Подільський край та всю Україну, від імені бершадчан та гостей свята було покладено корзину квітів.
«Родіон Андрійович Скалецький – фольклорист, музикант, композитор, хормейстер, учитель із широким діапазоном творчих інтересів та захоплень.
Вся його творчість пронизана любов’ю до рідного краю, до пісні, до народних традицій та звичаїв», – такими рядками ведуча Ганна Крещик розпочала літературну програму.
У ході творчого вечорапорт рета глядачі мали змогу насолодитися співом дитячого вокального ансамблю «Світанок» (керівник Олена Гоцуленко), вокального тріо «Калинонька» (керівник Лариса Баранова), вокального ансамблю викладачів ДМШ «Елегія» (керівник Крістіна Мураховська) з музичним супроводом колективу «Троїсті музики» (керівник Ірина Ільницька), вокального ансамблю «Козачка» (керівник Ніна Гончарук), хорового колективу викладачів та учнів ДМШ. Душевним декламуванням віршів, співом та виконанням музичних композицій в обробці Р.А. Скалецького зачарували присутніх учні та викладачі музичної школи – Аміна Єгорова, Вікторія Качан, Яна Цимбал, Діана Тодоренко, Тетяна Гончаренко, Мар’яна Маршук, Лариса Баранова, Наталія Сторожук, Ірина Ільницька.
Гості свята могли ознайомитися також із виставкою районної бібліотеки «Піснею зачарований», де були представлені світлини із життя Родіона Андрійовича та його збірки творів.
За своє життя наш безмежно талановитий земляк створив сотні оригінальних творів, збірки «Стелися, барвінку», «Весняне коло», зібрав у дві збірки народні пісні, хорові твори на тексти радянських композиторів і класиків української літератури. До текстів обрядів «Весілля на Поділлі», «Щедрий вечір», «Зустріч весни» написав музику. У творчому надбанні Родіона Андрійовича 598 творів, із них – 373 друкованих та 225 рукописних.
Спадщина композитора переживе ще не одне десятиліття і завжди буде джерелом натхнення для митців Вінниччини і всієї України.
Тетяна БОНДАР