Нині в школі сформовано 29 класів, у яких навчається 636 учнів. Їх навчають 67 учителів, з яких 35 спеціалістів вищої категорії, 6 старших учителів, 10 учителів-методистів. 25 педагогів нагороджені значками «Відмінник освіти України». У 2010 році школа стала лауреатом загальнонаціональної громадської акції «Флагман освіти і науки України». За два десятиліття випущено 971 учня, з них нагороджено золотою медаллю – 68, срібною – 27. Вихованці школи працюють у різних куточках України і за її межами.
…Для більшості наших земляків ще пам’ятні часи, коли в місті постала гостра потреба будівництва нової школи. І цим питанням переймалися тодішні керівники району – представник Президента України, згодом голова районної ради Григорій Заболотний.
Багато сприяв народний депутат України Анатолій Матвієнко (обидва були присутні на святі). Це була справді народна будова – школу у не зовсім сприятливий економічний період споруджували толокою, в якій брали участь різні підприємства. Основним замовником будівництва було визначено Бершадський електротехнічний завод на чолі з тодішнім директором Дмитром Янчуком. Генеральний підрядник – ПМК-45, яке очолював Михайло Чорнобельський. Відділ освіти у той час очолював Микола Джужук.
Першим директором школи було призначено Віктора Максимчука.
Крім своїх виробничих завдань, різними аспектами спорудження школи переймалися колективи швейної та меблевої фабрик, заводу продтоварів, спиртозаводу, цукрозаводу, райагромашу, заводу «Прогрес», комбінату хлібопродуктів, райвузла зв’язку, райспоживспілки, молочноконсервного комбінату, ПМК- 233, заводоуправління будматеріалів, комбінату громадського харчування, транспортних підприємств, комунгоспу… Сьогодні чимало організацій уже не існує, а школа, яку вони допомогли збудувати, живе, працює, навчає дітей.
У ході урочистостей, що відбувалися в просторому актовому залі, ведучі, учителі Любов Нікітчук та Валерій Дунаєвський, називали усіх, хто причетний до появи школи, і всіх, хто нині тут працює. Для них звучали вітання, педагогам вручалися відзнаки. Зі знаменною подією віншували присутніх і вручили подарунки голова райдержадміністрації і одночасно голова батьківського комітету школи Олександр Снігур, голова райради Михайло Бурлака, міський голова Михайло Кольченко. Створенню святкового настрою сприяли виступи учасників шкільної художньої самодіяльності – і вчителів, і учнів.
Виступ Дмитра Янчука був наповнений спогадами про непрості часи спорудження приміщення школи. Він, до речі, згадав і радянські часи, коли ще з волі тодішнього першого секретаря райкому партії Івана Павліченка було прийнято рішення про будівництво нової школи.
З особливою увагою слухали виступ колишнього керівника району, нині депутата обласної ради Григорія Заболотного, на долю якого випало найбільше турбот по будівництву. Він відзначив, що школа нині є однією з найкращих в Україні. І щиро вдячний долі, що був причетний до народної толоки по її будівництву. Григорій Михайлович подякував усім, хто брав участь у великій справі, згадав прізвища й тих, кого вже нема.
І звичайно ж, побажав усяких гараздів нинішньому колективу школи.
Звичайно ж, на святі не міг не виступити з вітаннями й перший директор школи Віктор Максимчук, який, до речі, й зараз, хоч і перебуває на пенсії, працює тут заступником директора по господарській частині.
До святкових вітань приєднався і народний депутат України Анатолій Матвієнко. Від імені районного відділу освіти виступили Іван Кустрич та Микола Морочинський. А від колишніх випускників – викладач Уманської філії Європейського університету Руслана Лопатюк. Щиро і натхненно прозвучав виступ колеги, директора міської школи №1 Григорія Погончика. А директор школи-ювілярки Віктор Онищенко від себе особисто та від колективу сердечно подякував усім присутнім за небайдужість та за участь у загальній справі навчання та виховання дітей (на знімку).
… Головне кредо колективу школи – любов до дітей, а найважливіше завдання – формування і розвиток особистості кожного учня з урахуванням природних здібностей, можливостей і талантів.
Педагогів школи відзначає активний творчий пошук, особиста відповідальність за кінцеві результати своєї праці.
Тож нових успіхів тобі, третя школо!
Богдан БІЛОУС