П’ятеро художників, можна сказати, відводили душу на свіжому повітрі, малюючи та фотографуючи краєвиди, старенькі хатки, людей у їх сільському та простому побуті. Кожен день народжувалися нові враження, тож і художники, і селяни отримували задоволення від взаємного спілкування. Люди пишаються своєю причетністю до народження творів мистецтва, що вони та їхні хатки, паркани, сади стали об’єктами уваги митців.
Кожен пленер має свої особливості: у місці проведення, в організаційних питаннях та у складі його учасників. Поташнянський пленер має свою особливість ще й в організації вернісажу, тобто підсумкової виставки учасників пленеру, що стає справжнім народним святом не тільки для художників, а й для всіх жителів села та їх гостей. Дорослі і діти приходять у святкових вбраннях, вишитих сорочках. Цікаво спостерігати, як прості сільські люди захоплено розглядають живописні полотна, фотографії, впізнають зна йомі оселі, вулички, обличчя і радіють від побаченого. На вернісаж приїхали люди мистецтва та офіційні особи зі столиці, областей, районів. У рідне село Прокопа Колісника були художники з Києва Володимир Гарбуз, Олесь Соловей, Левко Воєдило та Василь Корчинський.
Своєю присутністю вшанувала гостей пленера матір Прокопа Колісника Марія Матвіївна. На святі були представники з райдержадміністрації, з відділу культури і туризму та працівники районного краєзнавчого музею (на знімку).
Початок свята розпочався з виступу Прокопа Миколайовича. Слово для нагородження почесними грамотами надали заступнику голови районної державної адміністрації Н.М. Грицик, після чого кожен з митців почергово підходив до мікрофона та ділився своїми враженнями. Слова вдячності художникам прозвучали від сільського голови Д.С. Коцюби, директора поташнянської школи М.У. Шиндир та представника від місцевого сільгосптовариства В.А. Данильченка. Не був осторонь і гість свята, мистецтвознавець С.М. Бушак, який висловив повагу до талановитого художника Прокопа Колісника та подякував всім за організацію чудового дійства.
Гарно та весело проходило свято, своїми виступами радували гостей учениця поташнянської школи Анна Мазур, вихованка дитячого садочка Лілечка Росолик, а також Валентина Росолик. https://itechua.com/other/157795
Прозвучали пісні і у виконанні ансамблю місцевого будинку культури.
Після концертної програми Прокіп Миколайович всіх гостей та присутніх запросив на відкриття виставки.
Галина ШЕВЧУК, молодший науковий співробітник з туризму та краєзнавства районного краєзнавчого музею.