На знімку: під час урочистостей з нагоди відкриття меморіального обеліска Герою Радянського Союзу Г.Л. Івашку у Романівці.
В урочистому мітингу взяли участь заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, голова районної організації ветеранів війни та праці В.М. Крамар, Михайлівський сільський голова А.П. Палагній, голова ветеранської організації громади В.Ф. Зарічансь - кий, жителі Романівки.
Ідея встановлення в селі меморіального обеліска герою-земляку належить сільському голові А.П. Палагнію і мешканцям громади.
– Сільська рада коштів на це не виділяла, – розповідає Анатолій Петрович, – все зробив приватний підприємець Сергій Павлович Герега, який родом з Романівки, а нині мешкає в Бершаді. Безпосередньо ж встановили обеліск на меморіальному комплексі місцеві жителі Федір Михайлович Понько та Олег В’ячеславович Булатнік за сприяння громади, за що всім висловлюємо щиру вдячність.
Обеліск виготовлений з граніту. На ньому є портрет Григорія Лазаровича, відомості про нього, внизу зображена гармата, адже славетний земляк був артилеристом.
…Мітинг відкрив Михайлівський сільський голова А.П. Палагній. Слово брали і В.С. Бондаренко та В.М. Крамар.
Василь Степанович, зокрема, зачитав вітального листа голови районної ради М.Г. Бурлаки. Учениця 9 класу Богдана Гюттуєва та одинадцятикласники Вікторія Жук і Роман Свінціцький цікаво розповіли про Г.Л. Івашка, який народився у Малій Киріївці, в 1939 році одружився в Романівці і працював тут механізатором у колгоспі. Звідси був призваний в армію. Воював на 1-му та 2-му Українських фронтах. Діти детально описали останній бій відважного односельчанина при форсуванні Одера, в якому він геройськи загинув. Похований Г.Л. Івашко в братській могилі в Болеславиці у Польщі. Школярі також назвали поіменно 111 односельчан, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Учасники мітингу вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання, до меморіального обеліска Г.Л. Івашку, право відкрити який було надано його автору С.П. Герезі та голові сільської організації ветеранів війни та праці В.Ф. Зарічанському, поклали вінок… Ця подія у невеличкому селі Романівці ще раз засвідчила: нащадки завжди пам’ятатимуть ратний подвиг воїніввизволителів і пишатимуться своїми героями.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ