Форум проводиться в рамках святкування 450-річчя з часу видання Пересопницького Євангелія (1556-1561) та за підтримки Посольства Російської Федерації та Представництва Росспівробітництва в Україні.
Плануються, зокрема, екскурсія по святинях Руської православної старообрядницької церкви (храми в смт. Брацлав Немирівського району, с. Шура-Копіївська Тульчинського району, м. Бершадь) та до палацу князів Потоцьких в м. Тульчин.
А з 30 вересня безпосередньо проходитиме конференція у Бершаді (вітальна частина, пленарні доповіді, секційні засідання, перегляд кінофільмів, виступи фольклорного ансамблю «Кралиця» Київського університету культури і мистецтв тощо).
З 2 по 4 жовтня відбудеться школа-семінар: «Календар Руської Православної церкви».
В рамках конференції 2-5 жовтня у Бершаді під керівництвом доктора філологічних наук, завідуючого відділом діалектології і лінгвістичної географії Інституту російської мови ім.. В.В. Виноградова РАН Леоніда Касаткіна буде проведена лінгвістична експедиція з вивчення діалекту місцевих старообрядців.
Участь в конференції візьмуть науковці з України, Росії, Білорусії, Молдови та США.
Серед організаторів заходу – Національна академія наук України, інститут української археографії і джерелознавства ім. М.С. Грушевського, музей історії і культури старообрядництва України, інститут філософії ім. Г.С. Сковороди, відділ релігієзнавства інституту історії України, Вінницьке обласне національно-культурне товариство кацапів-старообрядців «Русичі», інші громадські об’єднання та державні інституції.
Нині на території Вінницької області діє 14 релігійних організацій Руської православної старообрядницької церкви (Білокриницької згоди), з яких 4 – поза реєстрацією. Більшість з них є малочисельними і малоактивними. Релігійними громадами використовується 10 культових споруд, з яких 1 є пам’яткою архітектури та містобудування.