Сільський голова М.І.Сінолуп звернувся до присутніх зі словами, що дана подія – велике свято. 3 давніх-давен такі хрести служили оберегами, які захищали громаду відзла. Коли такий траплявся по дорозі, людина входила в село тільки з добрими намірами. Відповідно, таким йшли назустріч, могли зігріти, напоїти, впустити на нічліг.
Вороги ж, навпаки, нищили такі хрести, бо знали, що вони згуртовують громаду, а така будь-якої миті здатна дати відсіч великому злу і напастям, в тому числі і хворобам.
Микола Іванович подякував односельчанам за підтримку виявленої ним ініціативи і поіменно назвав всіх, хто безпосередньо брав участь у такій благородній справі. Щоб можна було прямо тут, гуртом, за таких помолитися.
Хрести встановили з розп’яттями, опорядили за всіма канонами православної церкви. Незважаючи на пізню осінь, навіть було висаджено квіти.
Вітаючи всіх, М.І. Сінолуп подякував настоятелю Великокиріївського храму отцю Димитрію, який першим підтримав дану ініціативу, а заодно і всій громаді.
Священнослужителі провели урочисту літургію, хрест освятили. За переказами старожилів, у цьому селі за часів існування нинішньої церкви Поклонних Хрестів не встановлював ще нібито ніхто.
А так як дійство відбувалося у свято Казанської Божої Матері, то присутніх вітали ще й з цією подією. А благочинний з Бершаді отець Олег запропонував, що як на те буде воля Божа, то щоб саме в цей день у сільському храмі щороку здійснювати соборну службу, на яку приїжджатимуть інші священнослужителі.
Цей день стане другим престольним празником у цьому селі. Ним ще раз було зроблено наголос, що даний оберіг захищає людей від недобрих помислів і допомагає у всіх добрих починаннях.
Дякуючи сільському голові за виявлену ініціативу, зокрема і настоятелю місцевого храму, він навів приклад, що це дві гілки влади – мирської і церковної, хоч люди при тій та іншій одні, і що кожна має своє призначення. На адресу всіх линули побажання милості Божої.
Отець Димитрій теж дякував всім за добру справу і сказав, що зробити можна все, потрібно лише хотіти. Окремо подякував він за участь у цьому дійстві отцю Олегу, а також о. Сергію з Осіївського та о. Григорію з Михайлівського православних храмів.
А звертаючись до всіх прихожан, закликав, щоб були єдині у своїх діях і помислах, як і належить православним християнам.
Завідуюча ФАПом села Л.А. Воротило, скориставшись нагодою, що зібралося чимало односельчан, тут же, ніби освячений оберіг одразу ж почав діяти, почала давати поради, як населенню протистояти натиску грипу. Потім священики освятили хрест на іншому краю села.
Залишається лише побажати, щоб обереги захистили дану громаду ще й від хаосу у справах господарських, щоб Велика Киріївка стала заможною. Павло КУШПЕЛА.