– На основі листа Міністерства освіти і науки України у цьому році змінено підхід до формування мережі пришкільних таборів для відпочинку дітей – перевага надається якості відпочинку дітей, а не кількості. Обов’язково враховувалася думка батьківської та педагогічної громадськості.
З 2 до 20 червня в районі функціонувало 29 пришкільних таборів, у яких відпочивало 2310 дітей, що становить 54% від загальної кількості, не враховуючи першокласників, яким ще не виповнилося шість років, та випускників.
В 11 школах району не було відкрито табори через відсутність дозволів Бершадського міжрайонного управління ГУ ДСЕС: у Дяківській – карантин у зв’язку з інфекційним захворюванням (вітрянкою), у Серебрійській – проблеми з водопостачанням, у Ставківській та Шумилівській – неякісна питна вода. У двох школах (Баланівці та Лісничому), на загальношкільних батьківських зборах прийнято рішення про недоцільність функціонування пришкільного табору на базі навчального закладу. У решти школах – не було відкрито через замалу кількість бажаючих відпочити.
Витрати на утримання таборів здійснюються за рахунок районного бюджету (із розрахунку 8 гривень на одну дитину в день), спонсорської допомоги промислових підприємств, приватних підприємців, сільськогосподарських та інших товариств району.
Цього року у рамках роботи пришкільних таборів організовувалися екскурсійні поїздки школярів визначними місцями. Як свідчить практика попередніх років, дітям особливо сподобалися поїздки у Вінницю, Умань (дендропарк «Софіївка»), с. Бушу (Ямпільський район), с. Лядове (Лядівський скельний монастир), с. Стрижавку (Вінницький район). Також діти мали можливість відвідати Київ, Канів, Одесу та інші міста. Поїздки організовувалися за кошти батьків та місцевих підприємців. Транспорт надавався відділом освіти (шкільні автобуси) та Бершадським автопарком.
При зарахуванні до пришкільних таборів перевага надавалася дітям пільгових категорій.
Записала Тетяна БОНДАР.