На знімку: у Війтівському дитсадку «Мрія» його вихованці завжди захищені. І не лише парасолькою, а й теплом і любов’ю своїх наставників
Сьогодні в державі добре розуміють важливість дошкільного періоду життя людини, як підгрунття її подальшого особистісного становлення, тому питання розвитку дошкільної освіти стало пріоритетним і в діяльності нинішнього уряду України. Так, Президент України Віктор Янукович назвав дошкілля «фундаментом» суспільної неперервної освіти і поставив за мету – зробити цей фундамент міцним.
Це завдання визначило низку змін державної ваги, що відбулися за останні два роки і в ДНЗ нашого району.
Результатом усіх цих заходів є те, що сьогодні в районі діє широка мережа ДНЗ – функціонує 37 дитсадків, в них здобувають дошкільну освіту 1895 дітей, що становить 62% від загальної кількості дітей від 1 до 6 років. Протягом двох років діти 5-6 року життя охоплені дошкільною освітою на 98%.
Відповідно до нових штатних нормативів протягом року в 6 ДНЗ введено посади: 2 фізінструктори, медсестра, соціальний педагог, психолог, керівник гуртка. Працюємо над тим, аби вишукувати можливість і зробити все, щоб медична сестра була у кожному дитсадку.
Звичайно, важко розв’язати одночасно всі проблеми, але процес розпочато, і за останні два роки відновлено роботу ДНЗ в Хмарівці, відкрито додаткові групи в Осіївці, Флорино, Яланці. В даний час постало гостро питання про відкриття ще двох груп в ДНЗ Баланівки, Красносілки, поновлення роботи дитсадка в Луговій.
В минулому році було проведено капітальні ремонти частин приміщень ДНЗ сіл Михайлівки, Красносілки, Хмарівки, Осіївки, Тернівки, обладнано автономне опалення ДНЗ в Сумівці. Якщо три роки тому проточна вода була відсутня у 9 дитсадках, то зараз ця проблема вирішена.
Зроблено чимало вже і в цьому році – проведено капітальні ремонти в ДНЗ «Сонечко» с. М’якоходу (використано 120 тис. 700 грн., ігровий майданчик – 70 тис. грн.), «Дзвіночок» с. Маньківки (більше 80 тис. грн.). На сьогодні вже завершено капітальний ремонт ДНЗ «Світлячок» с. Війтівки (400 тис. грн.).
До кінця року такий же ремонт планується провести в ДНЗ «Барвінок» с. Усті.
На особливу увагу заслуговує і кадрове забезпечення. Нині в ДНЗ району працює 204 педагоги, з них закінчену вищу освіту мають 87, це свідчить про необхідність підносити престиж цієї професії.
Одне із пріоритетних завдань ДНЗ – це збереження і зміцнення здоров’я дітей.
Перед їх керівниками було поставлено завдання створити, по можливості, умови для фізичного розвитку дітей.
Вдалося зміцнити ігрово-спортивну базу. Поповнили окремі дитячі садки медичною апаратурою з метою доліковування дітей. В ДНЗ сіл Джулинки, Флорино, №3 м. Бершаді придбано сольові лампи. Доцільно використовуються подушечки з лікарськими травами, сольові мішечки.
В усіх дитсадках в режимі дня, розкладі занять є обов’язковими заняття з фізичної культури, ранкова та гігієнічна гімнастики після сну, загартовуючі заходи, різні форми рухової активності. Завдяки цьому відстежилось позитивне поліпшення здоров’я дітей.
Особлива увага приділена організації харчування. Аналіз засвідчує, що в більшості ДНЗ відбулися зміни на краще: якщо в 2010 році норми були виконані на 74%, то за 2011-й – на 77%. Вартість харчодня в середньому по району зросла від 6,40 грн. (2009 р.) до 8,90 (2011 р.) Але все це не означає, що проблем у дошкіллі немає, вони є, і попереду ще велика робота у всіх причетних до справи виховання і розвитку дітей дошкільного віку.
Консолідуючи зусилля виконавчої влади, відділу освіти, батьків, працівників дитячих садків, робиться все можливе, аби освіта найменших розглядалась не як розкіш, без якої можна обійтися, а як необхідність та найоптимальніша можливість підготовки дитини до майбутнього навчання в школі, а насамперед – до реального життя.
Марія ЦИМБАЛЮК, методист з дошкільної освіти