У таборі постійно проводились спортивні змагання з волейболу, бадмінтону, баскетболу, міні-футболу, великого тенісу та веселі старти для наймолодших, які організовували В.О. Дунаєвський та лідери табору – уряд шкільного самоврядування.
Попри основний напрямок, в таборі «З.О.Д.І.А.К.» організовувалася робота й за іншими напрямками діяльності. Загони №1 та №2 працювали за еколого-натуралістичним напрямком. Цікавими і захоплюючими стали їхні подорожі до цілющих джерел на території чоловічого монастиря в с. Флорино та до окраси Поділля – річки Південний Буг, ГЕС, яка знаходиться на її берегах в Шумилово. Діти не тільки спостерігали за навколишнім світом, а й проводили екологічні операції. Також організовували виставки композицій з природного матеріалу.
Розвитку творчих здібностей учнів сприяло проведення різнопланових майстеркласів з декоративно-прикладного мистецтва керівниками №3 і №13 загонів – В.В. Танадайчук, О.М. Цимбалюк.
В національно-патріотичному напрямку працювали загони №5 і №6 та їхні наставники В.А. Лещенко і Н.М. Писанецька, які здійснювали подорожі до районного крає знавчого музею, а також в Баланівку, Поташню. Проводили екскурсії до визначних пам’яток Бершадщини. З метою виховання патріотичних почуттів молоді, вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя заради мирного сьогодення, відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Анну Федорівну Ревуженко.
Велику увагу ознайомленню учнів з традиціями та звичаями українського народу приділяли загони №4 і №7 та їхні вихователі, які працювали у туристично-краєзнавчій діяльності. Пізнавальними були їхні подорожі до Бершадського хлібзаводу, в музеї та визначні місця Вінниці та Одеси та до дендрологічного парку «Софіївка». Діяльністю загону №8 (вихователі Т.О. Оніщенко, В.М. Попук, Н.О. Хмарук.) був літературно-журналістський напрям. Кожного дня учні робили фоторепортажі та протягом табірної зміни створювали чудові світлини про життя вихованців. Кожним загоном створено мальовничий фотожурнал «Ми у таборі «З.О.Д.І.А.К.», відзнято відеофільм «Найцікавіші події табірної зміни» (автор Н.О. Хмарук).
Завдяки професійному музичному оформленню заходів (керівники К.В. Омельченко, О.І. Костирко, Н.Л. Дудник) перебування у таборі стало новим, адже проведені дискотеки, караоке, тематичні конкурси стали прикрасою табірного життя.
Відпочивали у таборі і наймолодші учні школи, які були розподілені у такі загони: «Капітошки» та «Барви літа». Вони весело та цікаво проводили час.
Табірна зміна була цікавою, захоплюючою та творчою.
Традиційним у плані роботи табору було те, що кожен день мав свою назву («Міжнародний день захисту дітей», «День побиття рекордів школи», «День бантика», «День смайлика»…). Постійно готувались та проводились різноманітні заходи, конкурси, змагання, естафети та колективні творчі конкурси.
Надзвичайно корисними і цікавими були організовані літературні вікторини (керівник Л.Т. Почвірна) та клуб знавців англійської мови, який очолює наша чарівна волонтерка – Доброволець Корпусу Миру – Ніколь.
Також всі учасники відпочинку мали змогу користуватись виїздом на екскурсії в межах району на шкільному автобусі.
Турбота про здоров’я дітей є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Так, за період роботи у таборі оздоровлювались 306 дітей різних пільгових категорій: з багатодітних сімей (11), з малозабезпечених сімей (11), сироти і позбавлені батьківського піклування (2), інваліди (7), а також талановиті та обдаровані (56), що становить третину від шкільного контингенту.
Всім бажаємо гарного відпочинку на канікулах. Нехай літнє сонечко вас обігріє, оздоровить, додасть сили і натхнення на новий навчальний рік.
Наталія ХМАРУК, прес-центр табору, шкільний бібліотекар Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3.