Вже який рік поспіль одним із важливих напрямків роботи краєзнавчого музею є організація виставок та презентації, знайомство з творчістю талановитих людей нашого району.
В експозиції представлено понад вісімдесят творчих робіт майстрині, яка працює та творить у різножанровій техніці.
Першою технікою, якою оволоділа Ніна Федорівна, була вишивка гладдю та об’ємна вишивка. Дивлячись на її вишиті роботи, ніби поринаєш у дитинство та чарівні казки. Створені нею картини переносять у світ природи: знайомишся з птахами, тваринами, а квіти, немов живі, притягують до себе погляд. Ідеї для своїх робіт до майстрині приходять вночі, вона бачить, як буде виглядати та чи інша робота, які кольори ниток потрібно підібрати.
Майстриня спробувала себе і в живописі: кожен її твір вражає різнобарв’ям кольорів та досконалою технікою виконання. На полотнах в основному зображено панорамні пейзажі (як літні, так і зимові), від поглядів на них на душі стає тепліше. Також є картини, на яких відтворено різні куточки нашого краю.
Ніна Федорівна ні хвилини не сидить без діла, наразі відкрила для себе і техніку бісероплетіння, яку освоїла самостійно. Також вишиває бісером ікони святих.
Ніна Федорівна завжди у творчому пошуку. Незвичне ще для багатьох мистецтво опанувала вона – робить картини із солоного тіста.
Створює їх за українськими мотивами, поєднує фантазію та казковий світ. З кожним днем вдосконалює свою майстерність.
Все, за що береться Ніна Федорівна, робить із любов’ю та натхненням. Тому її вироби милують око та викликають чимало позитивних емоцій, і, до речі, ще ні одна робота майстрині не повторювалась. Допомагає її в цьому син Сергій, який власноруч створює рамки для майбутніх творів майстрині, а також має хист і до живопису.
Ніна Федорівна народилася та виросла в Бершаді. Після закінчення школи переїхала на Донеччину, вступила до ПТУ, після якого працювала кранівницею. З дитинства її притягувало все прекрасне, відчула в собі потяг до творчості, яку почала розвивати. Брала активну участь у різних виставках, була членом клубу «Фантазія», неодноразово про її захоплення згадувалося на шпальтах донецьких обласних газет. Повернувшись на малу батьківщину, своє захоплення образотворчим та декоративно-прикладним мистецтвом не залишила, а навпаки, радує своїх земляків новими здобутками. На святкуванні Дня Незалежності України у 2013 році на площі міста презентувала свої твори, брала участь у виставці «Різдвяна зірка» у Вінниці. українська компанія Murka
Творча особистість – саме так можна сказати про майстриню Ніну Бондарєву. Вона, відчувши в собі талант, щедро дарує його людям, працює над удосконаленням своїх здібностей, примножує свій творчий здобуток новими перлинами.
Наразі всі охочі можуть оглянути та доторкнутися до прекрасного на виставці, яка буде тривати до 28 лютого.
Лариса ЮЩЕНКО, молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею.