Саме це і є одним із пріоритетних завдань музею, адже музеї – це центр культурного життя населеного пункту. Музейні заклади мають значний вплив на виховання підростаючого покоління, розвиток повноцінної особистості, формування національно-патріотичного світогляду, пізнання історично-культурного надбання української нації. І тому дуже приємно усвідомлювати, що є люди, небайдужі до культурного життя сучасності та майбутніх поколінь.
Одним із них є наш земляк, самобутній художник із Джулинки – Олексій Пилипович Степовий, завдяки якому було поповнено фонди ра йонного краєзнавчого музею цілою колекцією творів образотворчого мистецтва. Митець передав у подарунок музею 58 своїх робіт – акварелі, портрети, пейзажі та сюжетні роботи до творів Т.Г. Шевченка.
Відображаючи на полотні навколишній світ, художник виражає своє ставлення до нього, саме тому у його картинах відчувається глибокий зміст.
Народився Олексій Пилипович 19 березня 1927 р. в Джулинці.
Закінчив всього 3 класи Джулинської школи. З десяти років працював у колгоспі на різних роботах. Під час окупації села німецько-фашистськими загарбниками в 19411944 рр. продовжував роботу в колгоспі. Після звільнення Джулинки (11 березня 1944 р.) Олексія Пилиповича зарахували в «яструбки».
У 1950 році, коли служив у армії, його засудили до 10 років таборів. Протягом усього перебування в неволі хлопець не падав духом – писав щоденник і малював, хоч фахової освіти він не здобув.
Більша частина цих робіт знаходиться в колекції Вінницького обласного художнього музею.
Тривалий час О.Степовий працював художником-оформлювачем у місцевому господарстві. Крім основної роботи, він писав картини, вів активну громадську роботу.
І зараз, маючи багато років загального трудового стажу, митець не залишає улюбленої справи, веде гурток образотворчого мистецтва у Джулинці. Бере участь у районних та обласних виставках образо - творчого та декоративно-прикладного мистецтва.
Валентина УСАТЮК, зберігач фондів районного краєзнавчого музею.