Учасники мали організувати команду, дослідити свій родовід та створити власне родове дерево в цікавій та оригінальній формі. Потім розмісти свій проект на сайті ngettse.com.ua, де протягом місяця до 15 грудня відбувалося онлайн-голосування для визначення одного з переможців.
Під гаслом: «Пізнай свій рід – пізнай себе» на території області зареєструвалися 123 команди (сім’ї), які і представили свої роботи для голосування.
Підсумком конкурсу стало сімейне свято, на якому були присутні всі учасники обласного конкурсу «Дерево роду», яке відбулося в приміщенні обласної філармонії. Всіх було нагороджено в ході концертної програми. Конкурсною комісією визначено переможців, володарів гран-прі та призерів на перше, друге і третє місця в чотирьох основних номінаціях. Крім цього, журі прийняло рішення про внесення 15-ти спеціальних номінацій, для того, щоб особливо відзначити гідні роботи. Усі призери нагороджені цінними подарунками від Наталії Гетце і генеральних партнерів – магазину побутової техніки «Альпарі» і туристичного агенства «Вінтурплюс». Крім основних призів, учасники отримали абонементи в басейн «Авангард», сімейну вечерю в ресторані «Гостевія», а головний приз – подорож для всієї родини на гірськолижний курорт від агентства «Вінтурплюс» – отримала команда родини Мартинових «Нашому роду нема переводу» із Бершаді.
Робота Ольги Мартинової (на знімку) виконана в техніці вишивки стрічкою, якою вона займається з 2007 року.
У доробку майстрині нараховується вже більше 100 картин, панно та аксесуарів, виконаних у цій техніці.
Ідея створення власного родового дерева виникла у Ольги Мартинової ще на початку минулого року. Тому, коли в липні 2012 року прочитала про організацію конкурсу «Дерево роду», рішення про участь було однозначним.
Ольга одразу із задоволенням взялася до роботи, тим більше, що деякі матеріали з історії її родини були вже зібрані.
Робота «Нашому роду нема переводу» має розмір 1х1 метр. На тлі вишитого стрічками дерева розташовані фотографії та імена членів родини до шостого покоління, починаючи із 1879 року, як по лінії Ольги, так і по лінії чоловіка. На виготовлення роботи пішло більше трьох місяців, було використано 100 метрів атласної стрічки та виготовлено близько 700 листочків із стрічки, які нашивалися окремо. Фотографії для родового дерева допомагав виготовляти брат Ольги – Олександр Іванчишин. Технікою термо-переносу роботу було оздоблено фотографіями із сімейного архіву родини. Також при зборі інформації про родину допомагали чоловік, мати, батько, мати чоловіка та бабусі. Цікавим є те, що в роботі Ольги Мартинової, крім фотокарток з іменами та прізвищами родичів, вказано також і місця їх проживання.
Завдяки майстерності виконання та глибині дослідження родинної історії робота бершадчанки заслужено отримала Гран-прі конкурсу.
За умовами конкурсу автори найцікавіших ідей, в тому числі і Ольга Мартинова, стали героями документального фільму, який був показаний по ВДТ. А цікаві родові дерева можна було побачити на виставці, що проходила за годину до початку церемонії нагородження в приміщенні обласної філармонії.
Організатор конкурсу Наталія Гетце визнала, що основним підсумком заходу стало те, що робота над проектом подарувала багатьом радість і тепло сімейного спілкування, допомогла зміцнити сім’ї, відновити сімейні зв’язки, примиритися і об’єднатися з близькими і далекими родичами, об’єднала родини спільним інтересом.
Роботу Ольги Мартинової «Нашому роду нема переводу» всі бажаючі можуть побачити в районному краєзнавчому музеї, де вона буде експонуватися протягом місяця.
Оксана ГОРОБЕЦЬ, директор районного краєзнавчого музею.