Fridge magnet wooden gears

Поїздка до сина в АТО

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Лютого 2017, 09:00

До поїздки на фронт із метою відвідати сина Олег Орлик готувався заздалегідь. Дружина придбала для Романа теплу шапку, рукавиці, шкарпетки та інші речі. Кохана дівчина разом із Романовою матір’ю запекли індиків, приготували олів’є, випічку та інші смаколики для солдата та його побратимів. Перед поїздкою батько хвилювався, адже відстань не близька, але найбільше боявся за сина, який щоденно несе службу в районі бойових дій. Та й Аллу Михайлівну, яка працює бухгалтером у районній поліклініці, може зрозуміти тільки той, чий син або чоловік перебуває на фронті. Жодної спокійної ночі немає, подумки щохвилини жінка турбується про сина: «А як він там, живий чи здоровий, чи не голодний, чи не замерз?». Хіба не буде від цього краятись серце матері? Молодший син Юрій, студент Бершадського медичного коледжу, також мріє наслідувати старшого брата. А приклад є з кого брати!

Для Романа Орлика із Флорино захищати цілісність і незалежність України – справа честі. Випускник міської школи №1 із перших днів Революції Гідності вступив до лав Бершадської самооборони, брав участь в організації збору та відправки бійцям київського Майдану продуктів, одягу, взуття.

Від початку війни на Сході України Роман разом із волонтерами району доставляв нашим бійцям на фронт гуманітарну допомогу. Хлопець мріяв вступити до лав українського війська й захищати конституційну цілісність України. Проте звернення Романа до районного військового комісаріату з проханням піти на фронт не увінчалося успіхом.

Роман Орлик весною 2015 року вступив у батальйон добровольчого Українського корпусу правого сектору (ДУКПС). Новобранець пройшов вишкіл на Марусиному полігоні під Києвом, а 22 травня 2015 року підписав контракт і був зарахований у десантно-штурмову бригаду.

Солдат ніс службу в Пісках, Старій Ігнатівні, Волновасі, Мар’їнці, Чермалику, Гранітному.

Нині наш земляк служить механіком-водієм на БТРі, захищає рубежі в районі Пісок, Водяного.

Напередодні 99-ої роковини битви під Крутами волонтерська група з Бершаді у складі Віктора Резніка, Олега Сташенка, Володимира Гребенюка знову вирушила в район бойових дій. Цього разу поїздка була незвичайна, адже разом із ними їхав до сина батько. Вирушили бершадчани після обіду, але добралися до Водяного тільки вранці наступного дня. Але Романа Орлика не було на місці дислокації військової частини. Він перебував на передній лінії оборони. Там було неспокійно, ворог щохвилини давав про себе знати: лунали постріли зі стрілецької зброї, час від часу пострілював 82-міліметровий міномет. Але командир підрозділу не зміг відмовити батькові зустрітися з сином. Волонтери вирушили на лінію фронту. Для наших воїнів зустріч із волонтерами на передовій – велика радість, а особливо радів Роман, адже до нього приїхав батько. У ці хвилини кожен солдат ще раз переконався: про них пам’я - тають. Волонтери передали бійцям від мешканців району продукти, ліки, дитячі листи та листівки, а Роман, окрім домашніх подарунків, отримав цілий блок сигарет, придбаних братом на зекономлені кошти зі стипендії. Солдати ознайомили волонтерів зі своїм побутом, показали землянки, окопи, з яких вони ведуть оборону. Противник знаходився поруч, неозброєним оком було видно його позиції.

І вкотре постає питання: чому люди стріляють один в одного, кому це вигідно, коли це закінчиться? Адже з історії війн відомо, що в окопній війні немає переможців. Потрібно шукати інші шляхи виходу з цієї ситуації. Увесь тягар війни лягає на плечі простого народу, якому немає що декларувати і немає за що їхати шукати кращої долі на чужині.

Сьогодні простим людям потрібні мир і робота, а все інше налагодиться.

Попрощавшись із бійцями 49-ої бригади, волонтери вирушили у 72-гу, яка тримає позиції вздовж Донецького аеропорту, Авдіївки. Волонтери з Бершаді стали майже рідними бійцям цієї військової частини, адже Віктор Резнік зі своєю групою доброчинців систематично опікується ними, возить передачі від бершадчан. Під постріли ворога волонтери пробралися до наших укріплень на передовій, побували на шахті «Бутовка», спостерігали за позиціями противника. Неспокійно і на цій ділянці фронту. Ворог рветься до Авдіївки, прагне захопити шахту, але його зусилля марні. Бершадчани ще раз переконалися: українські бійці надійно захищають наші кордони.

Волонтери без перепочинку через дві доби повернулися додому.

Поїздка на Схід України стала можливою завдяки цілеспрямованій діяльності голови райдержадміністрації Івана Стефанцова, голови Бершадської районної ради Михайла Бурлаки та доброчинців Івана Андрушка, Сергія Савченка, Павла Марущака, Віктора Гасла, Євгена Трохименка, Олега Ковбасюка, Віктора Маланчука, Юрія Рогальського, Віктора Медвідя, Івана Демчука, Аліни Мазур, головного лікаря Бершадського центру первинної медико-санітарної допомоги Івана Пікули, учнів міської школи №1 та Павла Салиги, який власним автомобілем разом із волонтерами доставив бійцям на фронт гуманітарну допомогу.

Григорій ПОГОНЧИК.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
75 фото   
<b>БИРЛІВКА</b><br />Бирлівка - одне з наймальовничіших сіл району. І приваблює воно не тільки краєвидами, голубими плесами ставків, а й...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Макарчук Андрій Степанович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Поїздка до сина в АТО - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники